Sportvilág

2014.07.14. 13:00

Németország a világbajnok

Németország válogatottja nyerte meg a 2014-es labdarúgó-világbajnokságot. Joachim Löw együttese Argentínát győzte le a döntőben, Götze a hosszabbítás második félidejében talált be.

MTI

A várt nagy csata zajlott a pályán a brazíliai labdarúgó-világbajnokság fináléjában. Ami viszont meglepetés volt: mindkét csapat előtt több helyzet, lehetőség is adódott. Argentína és Németország is megszerezhette volna a vezetést a rendes játékidőben, ám gól csak a hosszabbításban esett.

A gól nélküli rendes játék-időt követően a mindent eldöntő találatot Mario Götze szerezte a 113. percben. Ez a találat a 171. volt a mostani tornán, ami beállította az 1998-as gólcsúcsot.

A Nationalelf története során 1954, 1974 és 1990 után negyedszer lett világbajnok, ezzel utolérte az örökranglista második helyén Olaszországot. A rekorder öt sikerével továbbra is Brazília.

A két gárda egyedülálló módon harmadszor találkozott a fináléban: 1986-ban 3:2-re a dél-amerikai, 1990-ben 1:0-ra az európai együttes győzött. A legutóbbi két vb-n már a negyeddöntőben összejött a német argentin párharc, mindkétszer előbbi diadalával zárult.

Tizenhat góllal a vb-k történetének legeredményesebb játékosa, Miroslav Klose újabb rekordot állított fel: 17. győztes vb-meccsén van túl, amivel megelőzte a brazil Cafút.

A XX. labdarúgó-világbajnokság végeredménye:

1. Németország (Manuel Neuer, Ron-Robert Zieler, Roman Weidenfeller, Kevin Grosskreutz, Matthias Ginter, Benedikt Höwedes, Mats Hummels, Erik Durm, Philipp Lahm, Per Mertesacker, Jérome Boateng, Shkodran Mustafi, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Mesut Özil, Julian Draxler, Mario Götze, Christoph Kramer, Toni Kroos, André Schürrle, Lukas Podolski, Thomas Müller, Miroslav Klose),

2. Argentína (Sergio Romero, Agustín Orión, Mariano Andujar, Ezequiel Garay, Hugo Campagnaro, Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Marcos Rojo, Federico Fernandez, José Basanta, Fernando Gago, Lucas Biglia, Ángel Di María, Enzo Pérez, Maxi Rodríguez, Augusto Fernandez, Javier Mascherano, Ricardo Álvarez, Gonzalo Higuaín, Lionel Messi, Rodrigo Palacio, Sergio Agüero, Ezequiel Lavezzi),

3. Hollandia (Jaspar Cillessen, Michel Vorm, Tim Krul, Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daley Blind, Daryl Janmaat, Paul Verhaegh, Jöel Veltman, Terence Kongolo, Nigel de Jong, Jonathan de Guzman, Wesley Sneijder, Jordy Clasie, Leroy Fer, Georginio Wijnaldum, Memphis Depay, Robin van Persie, Arjen Robben, Dirk Kuyt, Jeremain Lens, Klaas-Jan Huntelaar),