Zirc

2006.11.21. 03:29

Egyenesbe kell jönnünk

Magyarpolány (tb) - A község új polgármeste- re, Polt Rita szerint a legfontosabb most a talpon maradás.

Kiss Nikolett

A közgazdász polgármester asszony a településen született, később azonban a fővárosban élt. Három éve költözött újra Magyarpolányba, már a családjával. Nincs önkormányzati múltja, az utóbbi két évben azonban sokan megkeresték, kérve, hogy induljon a választáson.

- Nem kampányoltam, nem olyan típus vagyok, megtették helyettem azok, akik mellettem álltak. Viszont csak azzal a feltétellel vállaltam el a munkát, hogy mellette folytathatom a budapesti Corvinus Egyetemen a tanítást, amely most hetente két fél napomat köti le. Bele kell jönnöm a munkába, de az eltelt egy hónap alatt már sok mindent tisztábban látok, mint korábban. Az 1200 lelkes faluban évek óta erőn fe-lüli méretű beruházásokat hajtottak végre. A 250 milliós költségvetés mellett 14 milliós hiánnyal terveztek, de ez az összeg tovább nőtt. Ugyan-is az iskolánk szeptembertől noszlopi gesztorsággal működik, ami pedig korai döntés volt, hiszen így sok pénztől esünk el, mert a normatíva is oda került. Ezért aztán az év végéig semmi kiadást nem vállalhatunk fel, legfőbb célunk, hogy a béreket ki tudjuk fizetni és talpon maradjunk. Tartalékunk ugyanis nem volt, tehát felkészületlenül ért bennünket a társulás létrehozása. Próbálunk bevételhez jutni, ezért értékesítenünk kell az orvosi rendelő melletti területet és egy szolgálati lakást is eladunk - mondja a polgármester asszony, aki mellett a képviselő-testület teljesen kicserélődött. Úgy gondolja, egy irányba haladnak mind a nyolcan és érzik a döntések súlyát. Vállalják az esetleges következményeket, megszorításokat is, a testületi tagok mindegyike ellenszolgáltatás nélkül dolgozik. Nagy segítsége a polgármesternek a két alpolgármester, dr. Mártony Géza és Pálla Tiborné, előbbi irányí-tása mellett és egy vállalkozó segítségével az utóbbi időben rendbe tették a kálváriát, az orvosi rendelő és az iskola környékét. - Régen itt közösségi munka folyt, de arra évek óta nem volt példa. Pedig a polányiak részt vennének benne, mostanában pedig a társadalmi munka önrészt is jelenthet a pályázatoknál. Ez a mai pénzhiányos időszakban jól jön, erre is gondolni kell. Kellő elszántságot érzek magunkban ahhoz, hogy a céljainkat végigvigyük - mondta a polgármester.

- Nem kampányoltam, nem olyan típus vagyok, megtették helyettem azok, akik mellettem álltak. Viszont csak azzal a feltétellel vállaltam el a munkát, hogy mellette folytathatom a budapesti Corvinus Egyetemen a tanítást, amely most hetente két fél napomat köti le. Bele kell jönnöm a munkába, de az eltelt egy hónap alatt már sok mindent tisztábban látok, mint korábban. Az 1200 lelkes faluban évek óta erőn fe-lüli méretű beruházásokat hajtottak végre. A 250 milliós költségvetés mellett 14 milliós hiánnyal terveztek, de ez az összeg tovább nőtt. Ugyan-is az iskolánk szeptembertől noszlopi gesztorsággal működik, ami pedig korai döntés volt, hiszen így sok pénztől esünk el, mert a normatíva is oda került. Ezért aztán az év végéig semmi kiadást nem vállalhatunk fel, legfőbb célunk, hogy a béreket ki tudjuk fizetni és talpon maradjunk. Tartalékunk ugyanis nem volt, tehát felkészületlenül ért bennünket a társulás létrehozása. Próbálunk bevételhez jutni, ezért értékesítenünk kell az orvosi rendelő melletti területet és egy szolgálati lakást is eladunk - mondja a polgármester asszony, aki mellett a képviselő-testület teljesen kicserélődött. Úgy gondolja, egy irányba haladnak mind a nyolcan és érzik a döntések súlyát. Vállalják az esetleges következményeket, megszorításokat is, a testületi tagok mindegyike ellenszolgáltatás nélkül dolgozik. Nagy segítsége a polgármesternek a két alpolgármester, dr. Mártony Géza és Pálla Tiborné, előbbi irányí-tása mellett és egy vállalkozó segítségével az utóbbi időben rendbe tették a kálváriát, az orvosi rendelő és az iskola környékét. - Régen itt közösségi munka folyt, de arra évek óta nem volt példa. Pedig a polányiak részt vennének benne, mostanában pedig a társadalmi munka önrészt is jelenthet a pályázatoknál. Ez a mai pénzhiányos időszakban jól jön, erre is gondolni kell. Kellő elszántságot érzek magunkban ahhoz, hogy a céljainkat végigvigyük - mondta a polgármester.

- Nem kampányoltam, nem olyan típus vagyok, megtették helyettem azok, akik mellettem álltak. Viszont csak azzal a feltétellel vállaltam el a munkát, hogy mellette folytathatom a budapesti Corvinus Egyetemen a tanítást, amely most hetente két fél napomat köti le. Bele kell jönnöm a munkába, de az eltelt egy hónap alatt már sok mindent tisztábban látok, mint korábban. Az 1200 lelkes faluban évek óta erőn fe-lüli méretű beruházásokat hajtottak végre. A 250 milliós költségvetés mellett 14 milliós hiánnyal terveztek, de ez az összeg tovább nőtt. Ugyan-is az iskolánk szeptembertől noszlopi gesztorsággal működik, ami pedig korai döntés volt, hiszen így sok pénztől esünk el, mert a normatíva is oda került. Ezért aztán az év végéig semmi kiadást nem vállalhatunk fel, legfőbb célunk, hogy a béreket ki tudjuk fizetni és talpon maradjunk. Tartalékunk ugyanis nem volt, tehát felkészületlenül ért bennünket a társulás létrehozása. Próbálunk bevételhez jutni, ezért értékesítenünk kell az orvosi rendelő melletti területet és egy szolgálati lakást is eladunk - mondja a polgármester asszony, aki mellett a képviselő-testület teljesen kicserélődött. Úgy gondolja, egy irányba haladnak mind a nyolcan és érzik a döntések súlyát. Vállalják az esetleges következményeket, megszorításokat is, a testületi tagok mindegyike ellenszolgáltatás nélkül dolgozik. Nagy segítsége a polgármesternek a két alpolgármester, dr. Mártony Géza és Pálla Tiborné, előbbi irányí-tása mellett és egy vállalkozó segítségével az utóbbi időben rendbe tették a kálváriát, az orvosi rendelő és az iskola környékét. - Régen itt közösségi munka folyt, de arra évek óta nem volt példa. Pedig a polányiak részt vennének benne, mostanában pedig a társadalmi munka önrészt is jelenthet a pályázatoknál. Ez a mai pénzhiányos időszakban jól jön, erre is gondolni kell. Kellő elszántságot érzek magunkban ahhoz, hogy a céljainkat végigvigyük - mondta a polgármester.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!