Kosárlabda

2024.05.06. 08:20

Egy–nulla ide (galéria)

Hazai pályán kivívott győzelmének köszönhetően előnybe került a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoportjának bronzérméért kiírt – két diadalig tartó – párharcában.

Király Ferenc

Veszprém Kosárlabda Klub–SMAFC 1860 Soproni Egyetem 80-66 (17-22, 14-19, 27-14, 22-11)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Esztergályos, dr. Magyari, Benedek.

Veszprém: Szabó 14/6, Madár 13/9, Varga 26/24, Takács 9/6, Moore 6. Csere: Popadic 9/3, Prodanovic 3/3, Krkljes, Birkás. Edző: Alex Geddes.

Sopron: Soós 6/6, Tallós 11/9, Csátaljay 4, Schöll 27/3, Bakk 13/6. Csere: Kovács 2, Pethő, Bőhm 3/3, Réti. Edző: Farkas Dávid.

Hazai pályán kivívott győzelmének köszönhetően előnybe került a Veszprém Kosárlabda Klub
Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

A vendégek kezdték jobban a találkozót (5-15), a bakonyiak egy ideig nem találtak rajtuk fogást, ám a hetedik percben már egyformán álltak a felek (17-17). Később újra az ellenfél akarata dominált (17-26), ebben a periódusban az történt a pályán, amit ők akartak (29-38). A nagyszünet után (31-41) a VKK-nak sikerült javítani a védekezésén, a 26. percben utolérték a mind erőtlenebb riválist (48-48). Az utolsó etap előtt már Madárék álltak jobban (58-55), és a ritmust megtalálva folyamatosan növelték az előnyüket (69-61). A végén szinte csak egy csapat volt a küzdőtéren (77-66).

A felek május 9-én (csütörtök, 18 óra) „randevúznak” legközelebb, és amennyiben szükséges, május 12-én (vasárnap, 18 óra) a Vetési gimnáziumban tesznek pontot a csatározásra.

Alex Geddes: Kemény mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidőben borzalmasan játszottunk, amit elterveztünk, abból alig sikerült valamit megvalósítani, aztán a másodikban csapatként megmutattuk, hogy milyen fából faragtak minket. Tudjuk, hogy az első felvonás kimenetele irreleváns a másodikra, vagyis továbbra is fókuszáltnak kell maradnunk.