2006.10.10. 02:25

Kane színezte a Csetény játékát

Az Ősi-Csetény mérkőzésen a tabellán második vendégcsapat az alulról második hazaiakkal csapott össze. Mozgó büféből árusították a focimeccsek nélkülö ...

Mórocz Zsolt

Az Ősi-Csetény mérkőzésen a tabellán második vendégcsapat az alulról második hazaiakkal csapott össze. Mozgó büféből árusították a focimeccsek nélkülözhetetlen kellékeit, a sört és a szotyit a falu szélén elterülő pálya mellett.Ki ez a csoki? - kérdezte társát egy helyi szurkoló a csetényiek színes bőrű játéko-sa felé bökve a dobozos sörrel. Nigéria ellen játszunk - jött a vicces válasz. Ritkaság az idegenlégiós a megyei kettőben, ezért nem véletlenül keltett feltűnést melegítés közben Kane, aki a Honvédból került Cseténybe.

A kezdést követően ajtó-ablak helyzetet hagyott ki az Ősi. Rögtön utána a vendégek elől kellett menteni a gólvonalon. Eseményekben ekkor gazdagabb volt a meccs, mint sok magasabb osztályú összecsapás. Jobbról jött pontos beadást mintaszerűen vett mellre Kane, majd eltörte a labdát. Vicces megjegyzésekkel kommentálták az afrikai mozdulatát a hazai nézők, majd kis híján arcukra fagyott a mosoly. No nem a hidegtől, hanem a látványtól, hogy Kane újra gólhelyzetbe került. Az ősi focisták végül már csak rá figyeltek, közben a magára hagyott Kelemen Gábor szerzett vezetést a vendégeknek a 23. percben (0:1). Aztán 10 perccel az első félidő vége előtt immár eredményesen villant Kane: a bal felső sarokra helyezett labdája a lécről pattant a hálóba (0:2).Szünet után sokáig a Csetény nem igazán akart, az Ősi pedig tudott többet nyújtani. Ritkán kerültek veszélybe a kapuk, aztán a 86. percben Cseh oldalról mintaszerűen elvégzett szabadrúgása a rosszul helyezkedő kapus fölött szállt a hálóba (1:2). Meleg percek következtek a pályán és a nézőtéren egyaránt. Kicsit elszabadultak az indulatok, jobb híján mindenki Szabó László játékvezetőt szidta, aki kiosztott pár sárga lapot, a csetényiek reklamáló edzőjét, Kerner Jánost pedig a kispadtól való elküldés előtti utolsó figyelmeztetésben részesítette. Aztán a hármas sípszó után természetesen megnyugodtak a kedélyek. Nem történt csoda, nyert az esélyesebb csapat, méghozzá megérdemelten. Keleti csoportŐsi-Csetény 1:2 (0:2). V.: Szabó L. G.: Cseh, ill. Kelemen G., Kane. Ifi: 3:2. Fűzfő-Dudar 8:0 (5:0). V.: Farkas I. G.: Kun 5, Dormfeld 2, Hegedűs. Ifi: 3:0. Papkeszi-Alsóörs 2:2 (0:1). V.: Fülöp. G.: Kovács, Kasza, ill. Vajai, Perei. Ifi: 1:1. Bakonybél-Gyulafirátót 4:0 (2:0). V.: Knapp. G.: Ulrich 3, Pálmai. Kiállítva: Marosfi (Gyulafirátót). Ifi: 4:2. Balatonalmádi-Felsőörs 1:3 (0:2). V.: Nagy Z. G.: Erdélyi, ill. Galambos P., Galambos Zs., B. Tóth. Ifi: 5:1. Zirc-Veszprém 1:1 (0:1). V.: Dancs. G.: Orvos Nagy T., ill. Czvetkó. Ifi: 1:2. Szabadnapos: Csopak.A bajnokság állása: 1. Veszprém (35:3) 22, 2. Csetény (27:11) 18, 3. Bakonybél (18:6) 16, 4. Zirc (17:6) 16, 5. Felsőörs (24:20) 13, 6. Csopak (17:14) 12, 7. Fűzfő (17:23) 11, 8. Gyulafirátót (13:14) 8, 9. Alsóörs (18:25) 7, 10. Papkeszi (11:22) 5, 11. Balatonalmádi (10:21) 5, 12. Ősi (6:18) 4, 13. Dudar (11:41) 0.Nyugati csoportKülsővat-Tótvázsony 0:1 (0:0). V.: Wenczel. G.: Horváth. Ifi: 1:1. Nemesvámos-Balatonszőlős 4:1 (3:0). V.: Schnellbach. G.: Tóth, Halász, Kiss 2, ill. Szűcs. Ifi: 3:2. Révfülöp-Noszlop 0:0. V.: Görög. Ifi: 2:3.Somlószőlős-Magyarpolány 3:0 (0:0). V.: Kis. G.: Sikos, Barta 2. Ifi: 5:0. Csabrendek-Csót 2:1 (1:0). V.: Görög. G.: Takács 2, ill. Baranov. Ifi: 4:1. Szentantalfa-Zánka-Devecser 1:1 (0:0). V.: Szabó A. G.: Dombi, ill. Somogyi. Ifi: 3:0. Zalahaláp-Nemesszalók 0:5 (0:4). V.: Csomai. G.: Máhl 3, Molnár, Kovács. Kiállítva: Boldizsár, Kitli (mindkettő Zalahaláp). Ifi: A 85. percben 4:3-nál félbeszakadt verekedés miatt. A bajnokság állása: 1. Nemesszalók (30:9) 21, 2. Devecser (18:8) 19, 3. Külsővat (26:8) 18, 4. Tótvázsony (29:14) 15, 5. Szentantalfa-Zánka (17:14) 13, 6. Magyarpolány (13:15) 13, 7. Nemesvámos (18:16) 12, 8. Somlószőlős (17:21) 10, 9. Révfülöp (12:14) 9, 10. Balatonszőlős (20:27) 9, 11. Noszlop (12:19) 8, 12. Csabrendek (10:19) 8, 13. Csót (14:28) 6, 14. Zalahaláp (5:29) 0.