2009.11.23. 10:29

Lombard: Zárás pont nélkül

Kaposvár - Kétgólos vereséget szenvedett a Lombard Pápa Kaposváron a labdarúgó első osztály 2009/2010-es szezonjának őszi zárófordulójában vasárnap.

Sikos Gábor

Kaposvár-Lombard 3:1 (2:1)

Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Kassai (Vígh, Erős).

Kaposvár: Milinte - Gujic, Petrók, Zahorecz - Grúz, Balázs, Maróti, Stanics, Bogdán - Nikolics, Szepessy Edző: Prukner László.

Lombard Pápa: Szűcs - Nagy S., Dlusztus, Tóth G., Rajnay - Varga G., Gyömbér, Heffler N. - Bárányos - Bali, Alex. Edző: Véber György.Gólszerző: Nikolics a 11. és a 87., Maróti a 18., illetve Bárányos a 15. percben.

Csere: Balázs helyett Pest a 20., Sztanics helyett Bőle a 90., ill. Gyömbér helyett Granát az 58., Bali helyett Orosz a 65., Varga G. helyett Sipos T. a 87. percben. Sárga lap: Nikolics a 12., Petrók az 51., illetve Heffler N. a 45., Granát a 65., Tóth G. a 74., Bárányos a 89. percben.

Kiállítva: Rajnay a 77. és Tóth G. a 84. percben. Prukner László a Diósgyőr ellen győztes kezdőjét küldte ki a pályára. Véber György viszont kénytelen volt nélkülözni a védelem közepéből az öt sárga lap utáni eltiltását töltő Farkas Attilát. Helyette Dlusztus András lett Tóth Gábor társa a védelem tengelyében. Elöl Bali Péter is régi-új társat kapott, Alexet, Orosz Péter ezúttal a cserepadon foglalt helyet. A mérkőzés elején a vendégek próbálták megbecsülni a labdát, de a hazaiak hamar rátaláltak saját játékukra. A 4. percben Nikolics húzta meg a bal oldalon, veszélyes beadását Rajnay becsúszva tisztázta szögletre. A 11. percben Nikolics lépett ki, és ügyesen alápörgetve átemelte a labdát a kifutó pápai portás fölött, 1:0. Két perccel később jöhetett volna a válasz, de Bali beadását Heffler kapu fölé lőtte. A következő egyenlítési lehetőséget azonban már nem puskázta el a Pápa. Bárányos szabadját még tisztázták a védők a 15. percben, de ismétlése már utat talált a meglepődött Milinte mellett a kapu jobb alsó sarkába, 1:1. Kis idő múlva ismét a hazaiaknál volt az előny. A 18. percben Stanics ívelt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, amit Maróti csúsztatott a bal felső sarokba, 2:1. A találat után ismét a Lombard percei következtek: a 21. percben Bali lövésénél egy védő, majd a helyzetet követő szögletnél a kapufa mentett. Az első félidőben már nem változott az eredmény. A második játékrész első percében viszont majdnem növelték előnyüket a hazaiak: Nikolics hagyta faképnél védőit, de a ziccert mellégurította. A 70. percben óriási vendéghelyzet maradt ki: Granát és Bárányos játszott össze a jobb oldalon, utóbbi középre kanyarított, ahol Alex fejelt, de a labda elkerülte a kaput. A 77. percben Rajnay rántotta le Nikolicsot a 16-on belül, amiért Kassai pirosat és büntetőt adott. Zahorecz tizenegyesét viszont Szűcs Lajos megfogta. A tíz emberre fogyatkozott Lombard beszorította a Kaposvárt, de Tóth Gábor megkapta második sárgáját, s ez megfogta a vendégeket. Nikolics használta ki a lehetőséget, a csatár a 87. percben Gujic beadását lőtte a kapuba, 3:1.