Évforduló

2024.02.23. 16:00

Névadójukra emlékeztek a pápai munkácsysok

Munkácsy Mihály 180. születésnapját ünnepelték a pápai Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolában. Az emléknap keretében megkoszorúzták a festőművész aulában elhelyezett, arcképét ábrázoló domborművét.

Haraszti Gábor

Munkácsy Mihály nevét 1988-ban vette fel az intézmény azért, mert akkor rajz tagozatos iskola volt. Azóta a képzési palettája átalakult, az általános képzés mellett jelenleg a német nemzetiségi nyelvoktatás és a matematika emelt szinten történő tanítása a fő profilja, ennek ellenére nevükön nem változtattak. Ferenczi Kálmán intézményvezető köszöntőjében a festő életébe engedett bepillantást, majd az intézmény rajzpályázatának résztvevőit méltatta.

Hagyományos ünnepség keretében emlékeztek meg névadójukról a munkácsysok
Hagyományos ünnepség keretében emlékeztek meg névadójukról a munkácsysok
Fotó: Iskola

– Büszkék vagyunk azokra a tanulóinkra és dicséretet érdemelnek azok a diákjaink, akik a pályázati felhívásunkra rajzot készítettek, közel százan voltak. Témaként a csendéletet jelöltük meg, ami készülhetett virágokból, gyümölcsökből egyaránt, ezeket az iskola pedagógusaiból álló zsűri értékelte – tájékoztatott az intézményvezető.

Hagyományos ünnepség keretében emlékeztek meg névadójukról a munkácsysok
Hagyományos ünnepség keretében emlékeztek meg névadójukról a munkácsysok
Fotó: Iskola

A rajzpályázaton évfolyamában első lett Pátkai Elza, Cseh Emese Málna, Schmidt Mira, Török Hanna és Lovas Nimród Zoltán. Különdíjban részesült Schermann Dorina, Hoffmann Rebeka, Baranyai Fruzsina, László Réka Mária és Egyed Dorina Nóra.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában