Félmaraton

2017.09.12. 20:40

Nemcsak a havon megy: félmaratonon is eredményes volt Kónya Ádám

Megyénk első téli olimpikonja, a sífutó Kónya Ádám fantasztikus eredményt ért el a 32. Wizz Air Budapest Félmaratonon.

Kónya Ádám a célban Fotó: BSI

A hagyományos megmérettetésen mintegy 15 ezren álltak rajthoz. Az egyéni futók mellett összesen 1700 csapat nevezett a viadalra, s a külföldi indulók száma is népes volt: 72 országból 2500-án mérették meg magukat.

Kónya Ádám a célban
Fotó: BSI

Az aranyérmet is egy külföldi atléta vitte el, nevezetesen a kenyai Wycliffe Kipkorir, aki 1:06:51 alatt teljesítette a 21 kilométeres távot. A legjobb magyar a második helyen zárt: Csere Gáspárnak 1:07:18-ra volt szüksége a célba éréshez. A hölgyeknél a címvédő Kácser Zita (1:16:58) lett ismét az első.

Fantasztikus eredményt ért el Kónya Ádám, a balatonalmádi sífutó a VEDAC színeiben mindössze 1:12:26 alatt teljesítette a távot. A 2018-as téli olimpián részt vevő sportoló legjobb Veszprém megyei indulóként a 14. helyen végzett.