kosárlabda NB I/B

2019.01.23. 20:16

Továbbra is veretlen maradt a Hoya PE

Megőrizte veretlenségét a Hoya Pannon Egyetem Veszprém férfi kosárlabdacsapata, így az NB I/B piros csoportját hibátlan mérleggel, tizenhat győzelemmel vezeti.

A Hoya Veszprém (a képen Madár András) jó előjelekkel várhatja a találkozót

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Hoya PE–PVSK 89-76 (25-20, 21-18, 21-18, 22-20)

Veszprém, 200 néző. V.: Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Szabó P. 19, Madár 21/12, Szűcs 7/3, Pavlovic 16, Kovács 15/3. Csere: Kerkai 1, Körtélyesi 6, Schmitz 2, Helmeczi, Balázs, Lógár 2. Edző: Mérész Csaba.

PVSK Kronosz Kiadó: Bíró 19/3, Dragasevics 6, Berkics 12/6, Futó 6, Popgyákunik 13/6. Csere: Mezei 6, Benke 2, Erdei 1, Carev 11/3, Edző: Juhász Olivér.

Nem a legerősebb összeállításában érkezett a tabella tizenkettedik helyeén álló PVSK Veszprémbe, de így sem lehetett lebecsülni a Baranyai megyei társaságot.

A vendégek kezdték a pontgyártást, a veszprémiek első kosarát Pavlovic szerezte. Madár triplájával először vezetett a Veszprém (5-4), majd az igen agilisan kosárlabdázó bosnyák légiós újabb remek megmozdulásaival 11-6-ra alakult az állás.

Madár és Kovács hármasaival tovább nőtt a különbség, a 8. perc végén pedig már 23-12-t mutatott a kijelző. Elég volt azonban egy kis kihagyás, és a pécsiek, kihasználva a bakonyi hibákat, 23-20-ra felzárkóztak. Körtélyesi büntetőivel alakult ki a negyed végi 25-20-as állás.

A második játékrész 7-0-s veszprémi szériával indult (32-20). A pécsi időkérést követően Dragasevics a büntetővonalról volt eredményes, ám a hazaiak Szabó vezérletével óriási tempót diktálva 36-21-re megléptek. A vendégek részéről Dragasevics fújt riadót egy hármassal, aztán Berkics pontjaival megint egy számjegyű volt a differencia (39-28).

Ekkor kissé pontatlanná vált a hazaiak játéka, eladott labdák s helyzet nélküli dobások jellemezték, míg a túloldalon a pécsiek mindent megtettek a felzárkózásért. A félidő végén 46-38-ra állt a meccs.

Szünet után Pavlovic újabb kosaraival pillanatok alatt tíz pontra hízott a különbség (57-47). Popgyákunik trojkája után viszont megint belátható távolságba került a PVSK (57-51). A negyed végén 67-56-ra ment a Veszprém.

A záró etapban megtorpantak az egyetemisták (74-70), de három perccel a vége előtt új erőre kaptak. Szűcs triplája jókor érkezett, a végjátékban pedig Madár, Kovács és persze Pavlovic szorgoskodott. A végére igen megnyugtató különbséggel nyert a Veszprém (89-76), amely zsinórban tizenhatodik sikerét könyvelhette el a bajnokságban.