Kiváló játékkal nyert a Concordia alakulata

Felszabadult, remek játékkal verte az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr gárdáját a Concordia Motax KC Pápa a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

A pápai kosarasok nagyszerű győzelmet arattak a győriek ellen

Concordia–Győr 103-82 (21-25, 29-20, 26-20, 27-16)

Pápa, 250 néző. V.: Menyhárt, Bagi, Józsa. Concordia Motax KC Pápa: Murai 20, Sonyák 22/3, Cook 12/3, Horváth A. 11/9, Grebenár 12. Csere: Márton Á. 11/3, Keller 4, Márton L. 11/9, Kocsis, Csányi. Edző: Vajda József. Széchenyi Egyetem Győr: Rátkay T. 22/9, Rátvay B. 14, Geiger 11/6, Horváth G. 3/3, Domsitz 9. Csere: Csaba 7, Földesi 10/3, Papp 4, Kámán, Gáll 2, Varga. Edző: Kozma Tamás.

Kiegyenlített játékot hozott az első negyed, felváltva vezettek a csapatok, 6-9 után 16-11-re fordított a Pápa, de a Győr a tizedik perc végére ismét átvette a vezetést (21-25).

A második etapban a 14. percig tudta távol tartani a hazaiakat a vendég együttes, ezt követően azonban Sonyák remek megmozdulásaival előbb 34-33-ra, aztán a Márton testvérek kosaraival 49-38-ra elhúzott a Motax. A félidő végén 50-45-re állt meccs.

Szünet után gyorsan tíz pontra nőtt a differencia és ez a különbség a negyed végéig kitartott (76-66). Az utolsó játékrészben továbbra is nagy tempót diktált a Pápa, állva hagyta ellenfelét, az olló fokozatosan nyílt (84-70, 98-78), és végül magabiztos győzelmet ért el, megszakítva három meccses negatív szériáját.

Vajda József: – Gratulálok a csapatomnak, nagyon jól hajtottak, ami okos, taktikus játékkal párosult.