labdarúgó megye II

2019.08.26. 12:52

A ráadásban egyenlített az Ősi

Az Alsóörs SE és az Öskü FC labdarúgócsapata folytatta menetelését az MTD Hungária megyei másodosztályban, ahol a második fordulót rendezték meg.

A piros mezes FC Zirc megszerezte a három pontot a meccset kilenc emberrel befejező Nemesvámos ellen Fotó: Pesthy Márton/Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

NLSE–FC Zirc 1–3 (0–0)

Veszprém. Jv.: Gecző A. Nemesvámosi LSE: Kurucz – Vida, Jungling (Szilágyi), Petrovszki, Szalai (Petrás), Weibel, Gárgyán, Treiber (Czvetkó), Marosvölgyi, Cser, Dudás.

FC Zirc: Lattenstein – Rummel, Nagy L., Vágenhofer, Gartner, Antal, Horváth Á., Kottyán, Asbóth, Kovács Á., Valler.

Gólszerzők: Treiber, ill. Horváth Á. (2), Vágenhofer.

Kiállítva: Weibel (15.), Marosvölgyi (86.).

Öskü FC–Somló SC 8–1 (2–1)

Öskü, 100 néző. Jv.: Bódi A. Öskü FC: Bálint – Török (Szabó G., Straub G.), Kallós, Gáspár (Mundi), Hulka, Talián, Horváth L. (Pencz), Straub Á., Hornyák (Bódis), Horváth R., Kocsis.

Somló SC Somlószőlős: Szente – Vér, Kiss Z., Kiss János Bálint (Bartha), Horváth M., Venczel, Csejtei, Óbermayer, Varga Z., Szállási, Lakner (Kiss János).

Gólszerzők: Talián (3), Hulka, Mundi, Szabó G., Straub Á., Horváth L., ill. Venczel.

Az első félidőben a kihagyott hazai helyzetekre válaszul egy jól eltalált lövéssel a Somló került előnybe. A rengeteg lehetőséget elpuskázó Öskü a szünetig fordított.

A második félidőben beindult a gólgyártás. Szebbnél szebb találatokat láthatott a hazai közönség és a Palota-Vidék meg sem állt nyolc gólig.

Jók: mindenki, Talián a mezőny legjobbja, ill. senki.

Tudósított: Hornyák György.

Ősi PSK–Szentantalfa 3–3 (1–1)

Ősi, 180 néző. Jv.: Szabó L. Ősi PSK: Rauch – Tolner, Molnár Z., Sebestyén, Kovács K., Bíró, Steigler, Balogh, Jancsek, Kucsera, Lencsés.

Szentantalfa NVSE: Péringer – Bertalan, Tóth K., Dombi, Szigeti (Lele), Nagy Zs., Molnár K., Oláh, Csillag, Stadler (Horváth L.), Gaál.

Gólszerzők: Kovács K., Steigler, Balogh, ill. Molnár K., Csillag, Bertalan.

Az elmúlt évek eredményei és helyezései alapján rangadóra készültek a felek.

Az első félidőben a játék képe abszolút kiegyenlített volt. Mind a két csapat veszélyes volt kapura. Először a vendégek voltak eredményesek, de nem sokkal később már jött is a válasz.

A második játékrész elején a hazaiak „bent maradtak az öltözőben”, és negyed óra alatt egy jogos büntetőt értékesítve és egy védelmi hibát kihasználva 3:1-re vezettek a vendégek.

Ezután visszaállva, kontrára játszott az antalfai csapat, amelynek így is sikerült több veszélyes helyzetet kialakítania. A vendéglátók viszont többet birtokolták a labdát, és beadásokkal, szabadrúgásokkal tudtak veszélyeztetni. A lehetőségek közül egyet Steigler értékesített, ekkor negyed óra volt még hátra.

A háromperces hosszabbításban egy beadást követően Kovács tudott a kapuba fejelni, ezzel döntetlenre hozta a meccset a hazaiaknak.

Jók: Kucsera, Rauch ill. Szigeti, Csillag.

Tudósított: Balogh Ádám.

Csopak SC–Ugod SE 5–1 (3–0)

Csopak. Jv.: Karsai R. Csopak SC: Király – Papp A. (Purger), Kemény, Szente, Pap, Békési, Csida, Füle, Tislér, Felföldi, Szekeres (Beke).

Ugod SE: Simon – Mogyorósi, Gödri, Györkös G., Vesztergom (Fehérvári), Zsirai, Kocsis, Lőke (Hegyi), Egyed, Czere (Szőke), Györkös Z.

Gólszerzők: Füle (4), Papp A., ill. Györkös G.

Alsóörs SE–NESE 7–1 (3–0)

Alsóörs. Jv.: Pákh Cs. Alsóörs SE: Vérti – Horváth Z., Kocsán, Illés, Tromler, Nemes (Palotás), Ríz, Halász A. (Vajda), Óvári, Lang, Halász V. (Huth).

Nemesszalók ESE: Bors Be. – Varga M., Széles, Máhl, Bálint, Kovács R., Sütő, Bors Ba., Ruis, Varga J., Horváth D.

Gólszerzők: Nemes (2), Palotás, Tromler, Vajda, Halász A., Illés, ill. Sütő.

TSE–Csabrendek FC 1–3 (1–2)

Taliándörögd. Jv.: Kozma T. Taliándörögd SE: Semperger – Horváth D. (Kocsis), Szalai, Szőrös, Lendvai, Fiszter, Szabó Z., Egyed, Fülöp, Varga P. (Füstös), Kóródi.

Csabrendek FC: Pados – Orsós, Vastag, Lengyel-Koczor, Bors, Berkes, Fazekas, Illés (Takács), Busa, Horváth D., Tanai.

Gólszerzők: Lendvai, ill. Vastag, Berkes, Egyed (öngól).

A bajnokság állása: 1. Alsóörs SE 6 pont (15-3), 2. Öskü FC 6 (12-3), 3. Csopak SC 4, 4. Csabrendek (egy mérkőzés után) 3, 5. FC Zirc 3, 6. Szentantalfa 2 (5-5), 7. Ősi PSK 2 (4-4), 8. Taliándörögd 1 (4-6), 9. Nemesszalók 1 (4-10), 10. Somló SC Somlószőlős 1 (2-9), 11. Permarton SC Berhida (egy meccs után) 0 (2-4), 12. Nemesvámos (egy meccs után) 0 (1-3), 13. Ugod SE (egy meccs után) 0 (1-5).