országos gyermek úszóbajnokság

2019.08.01. 19:52

Kétszer állhatott a dobogóra az ajkai Palkovics Adél

Veszprém megye legeredményesebb versenyzője lett Palkovics Adél az országos gyermek úszóbajnokságon.

Palkovics Adél kiválóan teljesített az ob-n Fotó: Rája ’94

Fotó: Rája ’94

Győrben rendezték meg az 52. országos gyermek úszóbajnokságot, ahol 91 egyesület (köztük az ajkai Rája ’94 Úszóklub) 524 versenyzővel vett részt. Az ajkaiakat Palkovics Adél képviselte, aki négy nap alatt öt versenyszámban mutathatta meg felkészültségét, tudását.

Az első napon 800 gyorson a negyedik helyen végzett a fiatal úszó. Az idősebbekkel, a 2006-os korosztállyal került egy futamba, így sajnos nem érezte az iramot. Képességei alapján akár az ezüstéremre is esélyes lett volna, de jövőre már tapasztaltabban állhat rajtkőre.

A második napon 400 gyorson és 200 vegyesen is könnyedén jutott be a délutáni fináléba.

Előbbi számban 4:40.30 perces eredménnyel végül a második helyen végzett, míg a másik döntőben 2:35.16 perccel a nyolcadik helyen zárt. Mindkét idő új egyéni csúcsot jelent Adélnak.

A harmadik napon az egyik legnépesebb mezőnyben, 100 gyorson a tizenegyedik helyen végzett Farkas András tanítványa.

A záró napon következett a legkeményebb erőpróba. Két számban próbált döntőbe jutni, ami sikerült is neki, ezért délután a 200 gyors és 400 vegyes között húsz perc ideje maradt a regenerálódásra, pihenésre. Adél azonban fantasztikusan helytállt: 200 gyorson 2:15. 63 perccel ezüstérmet szerzett, aztán 400 vegyesen 5:21.34 perces új egyéni rekorddal az ötödik helyen csapott célba.