kiélezett végjáték

2019.10.14. 15:10

Fontos pápai siker a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában

Remek védekezéssel és kellő higgadtsággal újabb győzelmet aratott a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában a Concordia Motax KC Pápa alakulata.

A vendégek kosaraival kezdődött a mérkőzés (0-4), ám Murai közelije és Sonyák hármasa lendületet adott a Pápának. Az 5. percben Horváth Attila sikeres hármasával utolérte ellenfelét a vendéglátó (10-10), s egy újabb Horváth-triplával a vezetést is átvette. A negyed zárásáig Hódiés Horváth vívott tripla dobó versenyt (22-12), de kisebb figyelmetlenségek, kihagyott lehetőségek után felzárkózott a Hódmezővásárhely (24-23).

Sonyák öt ponttal indította a második etapot, majd Varga Á. trojkája után újra csak egy pontra olvadt a Concordia előnye (33-32). Aztán egy hét pontos rohammal újra elhúzott a Motax, bár a nagyszünethez közelítve Molnár hármasával újra szoros lett (45-44).

Szívósan küzdött mindkét fél, azonban a közeli tempókat, ziccereket jobban kihasználó Pápa újra meglépett (57-46), sőt a 25. percig majdnem húsz pontosra hízott a különbség (64-46). A játékrész utolsó öt percében minden dobása kipördült, vagy célt tévesztett a hazaiaknak, így 64-59-ről fordultak a felek az utolsó felvonásra.

Kovács hármasával 65-64-re alakult az állás, ám mindig akadt valaki a pápai oldalon, aki lendíteni tudott egyet a csapaton. Ezúttal Murai talált be, de Molnár zsinórban elért hét pontjával fordult a kocka (36. perc: 69-71). Keller egyenlített, az utolsó percekre 73-73-ról fordultak a csapatok. A kiélezett végjátékban Burai és Hódi higgadtan büntetőzött, ezzel a Concordia értékes győzelmet ünnepelhetett.

Kálmán László: Az első félidőben egyáltalán nem tudtuk a korábban megbeszélteket megvalósítani. A második félidőre védekezést váltottunk, amely meghozta a sikert, ugyanis a Vásárhely az utolsó három támadásban dobásig sem jutott. Fontos csatát nyertünk meg, főleg úgy, hogy a héten kulcsjátékosaink betegeskedtek és nem tudtak edzeni. Szeretnénk a hétvégén Debrecenben megszerezni első idegenbeli győzelmünket is.

Concordia Motax KC Pápa-Vásárhelyi Kosársuli 80-73 (24-23, 26-23, 14-13, 16-14)

Pápa, 250 néző. V.: Jurák, Józsa, dr. Stánicz. Concordia Motax KC Pápa: Sonyák 10/6, Horváth 14/9, Murai 20/3, Oroszi 4, Keller 8. Csere: Hódi 11/9, Balla 2, Burai 8/3, Márton L. 3/3, Kocsis. Edző: Kálmán László.

Vásárhelyi Kosársuli: Varga Á. 4/3, Perák 6, Varga Z. 3/3, Bálint 2, Hargitai 6. Csere: Kovács 8/6, Molnár 26/6, Rostás 12, Kelemen 6, Balogh L. Edző: Tóth Tamás.