kosárlabda

2019.10.16. 07:23

Tizennyolc pontos vereséget szenvedett a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata

A negyedik negyedben nyújtott gyenge játék miatt közel húszpontos vereséget szenvedett a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában a Nyíregyháza vendégeként.

Forrás: pixabay

Nyíregyháza–Hoya 105-87 (30-29, 22-16, 20-25, 33-17)

Nyíregyháza, 400 néző. V.: Tőzsér, Lengyel, Sörlei. Nyíregyháza: Bazós 15/9, Tóth G. 18, Szobi 8/6, Dancsecs 15/9, Bus 8/3. Csere: Hobbs 39/12, Sitku 2, Mokánszki, Czinger. Edző: Siska János.

Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Madár 11/9, Mucza 5, Medve 16/9, Kovács 14/3, Völgyi 4. Csere: Szabó 14/6, Füzi 6, Körtélyesi 15/6, Czirbus 2. Edző: Mérész Csaba.

Kicsit nehezen lendült játékba a még nyeretlen Nyíregyháza otthonában a Hoya, 14-4-re ellépett a házigazda, ám Körtélyesi pontjaival újra kiélezett lett a küzdelem (14-13). Ettől fogva gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a csapatok és minimális nyírségi előnnyel ért véget a játékrész.

A második negyedben Hobbs lendített egyet a csapatán és ez azt jelentette a Nyíregyháza ment elöl rendre (41-36, 48-41).

Szünet után hatalmas szívvel küzdve a Veszprém visszaküzdötte magát (59-59) és 72-70-es állással fordultak a csapatok az utolsó felvonásra.

Sajnos Körtélyesi után Czirbus, majd a negyedik etapban Völgyi is kipontozódott, ezt pedig már nem bírta el a Veszprém, szétesett a játéka és kikapott.

Mérész Csaba: – Amikor a harmadik centerünket is elveszítettük, teljesen szétesett a játékunk. A Nyíregyházában akadt egy extra játékos, akivel nem tudtunk mit kezdeni. Talán ebben a mérkőzésben most ennyi volt.