remek eredmények az svse-től

2020.01.24. 18:46

Elindult a fedett pályás atlétikai idény

Grazban és Győrben versenyeztek, remek eredményekkel, a Sportolj Velünk SE atlétái az elmúlt időszakban.

Kéri Bettina Bécsben versenyzett

Fotó: SVSE

Bécsben a Vienna Indoor Gala-n Kéri Bettina 60 méteres eredményével 7.73 másodperccel megközelítette egyéni legjobbját és a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Begyűjtött még egy nyolcadik helyet is 200 méteren, 25.51 másodperccel.

Két veszprémi indult 800 méteren: Kirsch Natália 2:17.24 perces idővel ezüstérmet szerzett, míg Mező Zsófia egyéni csúccsal a negyedik helyen ért célba (2:18.55).

A férfiakat Molnár Attila képviselte, aki 400 méteren, viszonylag erős mezőnyben ért el ötödik helyezést 48.73 másodperccel.

Ugyanezen a napon az SVSE újonc, serdülő és ifjúsági futói Győrben mutathatták meg tudásukat. A veszprémiek két elsőség mellett egy második és egy harmadik helyezésnek örülhettek. Felber Farkas aranyérmet szerzett a serdülők 60 méteres gátfutásában nagy fölénnyel, 9.03 másodperces egyéni csúccsal.

A serdülők 60 méteres síkfutó számában Kriszt Koppány jeleskedett, 7.84 másodperccel a harmadik helyen végzett. Felber Farkas a negyedik (7.91), Korpádi Márk a hatodik (8.33) lett.

Fotó: SVSE

Az ifjúsági fiúk 60 méteres síkfutó számában Dabosi Marcell egyéni legjobb idejével 7.47 másodperccel a negyedik helyezést érdemelte ki.

A lányoknál Felber Kata Zselyke 60 méter gáton repesztett 10.07-et és nyerte meg a számot elképesztő izgalmak közepette, míg 60 méter síkon 8.62 másodperccel ezüstérmet akasztottak a nyakába.

Serdülő 60 méter síkon Kerékgyártó Nóra (8.48) és Kovács Noémi (8.63) egyéni csúccsal fejezte be a versengést, előbbi ráadásul 60 gáton 10.66-tal ötödikként zárt.

A junior hölgyek mezőnyében 60 méteren Kiss Georgina Dzsesszika új egyéni csúccsal, 8.40-es idővel ötödik helyet szerzett.