kosárlabda NB I

2020.02.23. 15:18

Kötelező és fontos pápai kosaras győzelem

Az első félidőben még hátrányban volt a Concordia Motax KC Pápa hazai pályán a SMFC-cal szemben, ám a harmadik és negyedik negyed jó játékával már nem volt kérdés, melyik csapaté lesz a győzelem a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

20191013 Pápa NB I B kosárlabda mérkőzés Concordia Motax KC Pápa (fehér) - Vásárhelyi Kosársuli (kék) Kálmán László Pápa edző Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

A zöld csoport negyedikje, a tizenegyedik helyezettet fogadta. A vendégek kezdtek jobban, elhúztak 1-7-re. Sikerült rendezni a sorokat, ám ez csak arra volt elég, hogy látótávolságon belül maradjanak a pápaiak (13-16). A második játékrészben is inkább a Sopron akarata érvényesült, bár a Concordia ott lihegett a riválisa nyakán.

A harmadik negyedtől egy teljesen más mentalitású együttes futott ki a pályára. Gyors támadásokkal és precíz támadásokkal ellépett a Motax előbb 44-37-re, majd 55-42-re.

Az utolsó játékrész igazi kosárpárbajt hozott, rengeteg pont esett, a csapatok nem sokat törődtek a védekezéssel (68-48). Sonyák vezérletével, remek játékkal, fontos sikert aratott a Concordia.

Kálmán László: – Az első félidőben nem játszottunk jól, a védekezésünk lyukas volt. A másodikban viszont agresszív lett a védekezésünk, és a támadójátékunk is feljavult, 72 pontot dobtunk ebben a szakaszban. Örülök, hogy a srácok tudtak változtatni a hozzáállásukon.

Concordia–SMAFC 100-72 (14-18, 14-12, 27-12, 45-30)

Pápa, 300 néző. V.: Vida, Józsa Junior, Lövei. Concordia Motax KC Pápa: Sonyák 22/9, Hódi 7/3, Balla 14, Bakos, Kovács 2. Csere: Murai 17/3, Keller 4, Burai 13/3, Horváth A. 3/3, Márton Á. 6/3, Márton L. 6/3, Kocsis 6. Edző: Kálmán László. SMAFC: Márkus 10/3, Panta 3, Szegedi 6/6, Németh M., Tukovits 2. Csere: Czukor 27/6, Bakk 3/3, Soós 6/6, Kovács B. 12, Papp 3/3, Heiszenberger. Edző: Csaplár-Nagy Arnold.