kosárlabda NBI

2020.12.08. 21:05

Már harmadik a Conoil Pápa

A Motax Pápa együttese a vártnál könnyebben tartotta otthon a pontokat az előző négy mérkőzését elveszítő Bonyhád ellen az NBI/B zöld csoportjának 11. fordulójában.

Rónai Tamás

A Conoil Motax KC Pápa (fehérben) remekelt

Forrás: MKOSZ

A bonyhádiak egy 0-5-ös rohammal kezdték az összecsapást, azonban a pápaiak hamar rendezték a sorokat, és Koma kosaraival a 3. perc végére átvették a vezetést (11-8). A hazaiak igyekeztek növelni a különbséget, azonban a vendégek hárompontos dobásokkal tartották magukat (20-18). A negyed hajrájában Kiss triplájával, valamint Murai közeli dobásaival a Pápa megnyugtató előnyt harcolt ki (31-22). A második játékrészben folytatódott a Kiss–Murai dobópárbaj, felváltva szerzett kosaraikkal a negyed derekán 46-31 állt az eredményjelzőn. A Bonyhád Tömösváry és Somogyfoki révén igyekezett kozmetikázni az eredményen, de kevés sikerrel. A pápaiak a lefújás előtt remek védekezésüknek köszönhetően húsz pont fölé növelték a különbséget (59-37).

A harmadik negyedben a hazaiak ott folytatták, ahol a nagyszünetet megelőzően abbahagyták. A sérült Sonyákot helyettesítő Kiss, valamint Murai és Erdei klasszis játékával nem tudtak mit kezdeni a bonyhádiak. Ennek köszönhetően a játékrész közepére harminc pont fölé nőtt a távolság a csapatok között (75-44). A pápaiak játékára továbbra is az ötletes és kreatív támadójáték volt jellemző, így az utolsó tíz percre csak egy kérdés maradt megválaszolatlanul, átlépik-e ismét a százpontos álomhatárt (86-50). A válaszra nem kellett sokat várni, Hódi Patrik közeli találatával a 36. percben a Motax KC a szezonban immár harmadszor száz pont fölé kerültek (101-60). A hajrában a saját nevelésű Bakos is lehetőséget kapott, aki meghálálta a bizalmat, és hét pontjával megkoronázta az egész csapat teljesítményét (111-66).

Fotó: MKOSZ

Kálmán László: – Ma nagyon extra kosárlabdát mutattunk be. Nem volt gyenge pontunk. Ötletesen, szellemesen támadtunk, de védekezésben is odatettük magunkat. Nagyon elégedett vagyok.

Pápa–Bonyhád 111-66 (31-22, 28-15, 27-13, 25-16)

Pápa, zárt kapus mérkőzés. V.: Hervay, Pécsi, Csák. Conoil Motax KC Pápa: Hódi 7/3, Koma 19, Murai 27, Erdei 20/6, Kiss K. 21/9. Csere: Horváth A. 3/3, Németh G. 2, Kasza 5/3, Kovács B., Bakos 7/3. Edző: Kálmán László

Atomerőmű Bonyhádi KSE: Baki 7/3, Verasztó 17/3, Heimann 5, Dorogi 11/3, Tömösváry 12/3. Csere: Somogyfoki 12/3, Renkecz, Sebestyén 2, Zsók. Edző: Morgen Frigyes