országos bajnokság

2021.02.14. 10:33

Dobogós veszprémi futók

Mindkét veszprémi atlétikai klub eredményesen szerepelt a serdülőknek kiírt fedettpályás országos bajnokságon.

A Sportolj Velünk SE (SVSE) sportolói közül Szirbek Albert két érmet is szerzett: 1500 méteren nagy hajrában 4:17.67 perccel második helyen végzett, míg másnap 800 méteren 1:58.81-es időeredménye nemcsak egyéni csúcs, hanem egyben a legjobb magyar serdülő eredmény lett. Érdekesség, hogy az eddigi csúcstartó Takács Dávid volt (1:58.84), aki jelenleg szintén az SVSE kötelékébe tartozik.

A lányok közül Besenyődi Petra állhatott dobogóra, 300 méteren saját csúcsot döntve, 42.16 másodperccel bronzérmet érdemelt ki.

További értékes helyezéseket is elkönyvelhettek az SVSE képviselői. Várpalotai Huba 800 méteren új egyéni csúccsal 2:20.95-tel a tizennegyedik lett.

A 1500 méteres távon Kovács Botond futott saját csúcsot (5:00.40) és végzett a tizennegyedik pozícióban. Szintén ő 3000 méteren nyolcadik lett, 10:54.47 perces egyéni rekorddal.

Kerékgyártó Dóra és Besenyődi Petra 60 méteren a B döntőben futott, előbbi 8.15 másodperccel meg is nyerte, mögötte második helyen végzett klubtársa 8.22-vel, új saját csúcssal. Kerékgyártó Dóra 300 méteren is jól futott, 42.37 másodperccel hatodik helyen végzett, ezzel megdöntve eddigi legjobbját. Ugyanitt Felber Kata Zselyke a kilencedik helyen zárt (43.17, új egyéni csúcs). A 800 méteres számban megmérette magát Kerékgyártó Zsófia, a kilencedik helyen ért célba (2:29,32 – egyéni), míg Mesics Boglárka a tizenegyedikként végzett (2:31,78). A 60 méteres gátfutásban B döntőben futott Felber Kata 9.31 másodperccel nyert új egyéni csúccsal. Az SVSE 4x200-as váltója (Felber Kata, Kerékgyártó Dóra, Földesi Léda, Besenyődi Petra) 1:50.33 másodperccel az ötödik helyen végzett. A B váltó (Schofhauser Debóra, Gedra Bettina, Sárdi Kíra, Badics Helka) a tizenegyedik lett (1:56.21).

Rajtuk kívül még többen mutatták meg felkészültségüket és számos egyéni csúcs született.

A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) is több fiatalt nevezett az erőpróbára. A fiúknál Balogh Attila 800 méteren második helyen végzett (2:02.32), míg 1500 méteren alig maradt le a dobogóról, és negyedik lett (4:26.90).

A lányoknál Szemán Kata is hasonlóan szerepelt: 800 méteren a dobogó második fokát foglalhatta el új egyéni csúccsal (2:20.44), míg 1500 méteren a negyedik helyezést szerezte meg (4:58.60).

Klubtársa Bognár Emma is ezen a két távon indult, a rövidebbiken hatodik (2:26.59), a hosszabbon tizennegyedik lett (5:27.14), ám mindkétszer új egyéni rekordot futott.

Az U16-os viadalon szintén megdöntötte eddigi legjobb eredményét Furda Botond 800-on és 1500 méteren, előbbi számban a 16. lett (2:24.39), míg utóbbiban a tizenharmadik helyet szerezte meg (4:59.80).

A VEDAC többi futóját is dicséret illeti, hiszen többen is felülírták eddigi legjobb eredményüket.