Ugodi gólzápor

2021.02.22. 12:13

Megye II, III: több találkozót is pótoltak

A labdarúgó megyei másod- és harmadosztályban is pótoltak őszről elhalasztott mérkőzéseket, illetve a Veszprém megyei kupában szintén pályára léptek csapatok az elmúlt hétvégén.

Az Öskü (kékben) és az Alsóörs egyaránt győztesen hagyta el hétvégén a pályát

Fotó: Balogh Ákos/Napló

A Szentantalfa és az Ősi PSK egyaránt magabiztosan jutott tovább a Veszprém megyei labdarúgókupa harmadik fordulójából.

Ami a bajnokikat illeti, a megye II-ben az Ugod gólzáporos sikert aratott, valamint az Alsóörs és az Öskü is otthon tartotta a pontokat.

A megye III déli csoportjának szomszédvári derbijén, Révfülöpön nem született döntés, a Balatonederics pedig idegenben tudott nyerni.

Eredmények, megye II: Ugod SE–Csopak SC 8–0 (3–0). Pápa. Jv.: Hegedűs I. Ugod SE: Márkus – Gödri, Vesztergom (Hegyi), Zsirai, Lőke, Györkös G., Egyed, Czere (Vágenhoffer), Váradi, Kovács K. (Szőke), Györkös Z. (Varga M.). Csopak SC: Magyar – Zemen, Szente D., Pap, Hajós, Tátrai (Geipl), Purger, Kovács L., Varga M. (Zeke), Szente M. (Szekeres), Dudás. Gólszerzők: Szőke, Zsirai, Egyed, Gödri, Vesztergom, Györkös G., Lőke, Zemen (öngól).

Alsóörs SE–Taliándörögd SE 3–1 (0–0). Alsóörs. Jv.: Görög I. Alsóörs SE: Lang – Magyar, Geyer (Bacsák), Halász (Szűcs), Horváth P., Ríz, Horváth Z., Udvardi, Óvári, Solymosi (Szabó Á.), Pápay. Taliándörögd SE: Semperger – Kocsis, Szalai, Horváth A., Lendvai, Fiszter, Nagy S., Egyed, Varga Á., Varga P., Szőrös. Gólszerzők: Bacsák, Óvári, Solymosi, ill. Szalai.

Öskü–Csabrendek FC 3–1 (2–1). Pétfürdő. Jv.: Kerekes D. Garboda Pv Öskü: Bálint – Horváth R., Kallos, Balai, Hulka, Talián (Szabó A.), Szabó G., Iváncsik, Lukács, Straub (Gárgyán), Bódis (Dufek). Csabrendek FC: Pados (Csordás R.) – Kulman, Bors, Preininger, Kovács M., Orbán, Csordás M., Fazekas, Horváth D., Busa (Auer), Berkes. Gólszerzők: Talián, Straub, Hulka, ill. Berkes.

A mérkőzés elején a vendégek kezdtek frissebben és lendületesebben, és a 6. percben egy jól eltalált szabadrúgásból Berkes révén megszerezték a vezetést.

A hazaiak negyed óra elteltével kezdtek éledezni, a 18. percben Hulka egyenlített. A hazai mezőnyfölény a félidő végén újabb góllá érett, Straub alakította 2:1-re az állást. A második játékrész elején Talián találatával már 3:1-re vezetett az Öskü.

A harcos, jó színvonalú mérkőzésen már nem esett több találat. Megérdemelt hazai siker. Jók: Straub, Hulka, Kallós, ill. Berkes.

Tudósított: Hornyák György.

Az Öskü (kékben) és az Alsóörs egyaránt győztesen hagyta el hétvégén a pályát Fotó: Balogh Ákos/Napló

Megye III, déli csoport: Révfülöp NKSE–Balatonszepezd ÖKSC 2–2 (1–0). Révfülöp. Jv.: Bagó J. Révfülöp NKSE: Borbély – Szabados, Torda, Csécs, Balasi, Sifter (Lampérth), Bolla (Szőke T.), Leja, Szőke G., Szegi (Kiss G.), Németh Sz.

Balatonszepezd ÖKSC: Kasza – Földvárszki, Inhof, Jakab, Lippai, Kovács K., Leimeiszter, Szokolai (Bálint), Molnár E. (Hári), Bujdosó, Primusz.

Gólszerzők: Balasi, Csécs, ill. Primusz, Földvárszki.

Lesenceistvánd-Uzsa SE–Balatonederics SC 0–3 (0–1). Uzsa. Jv.: Illés L. Lesenceistvánd-Uzsa SE: Piller – Szegi, Vizeli (Gál), Lakatos M., Nagy D., Csonka, Orbán, Ádám, Szabó M., Honti, Lakatos Z. (Szalai).

Balatonederics SC: Sárközi (Németh M.) – Farkas Sz. (Farkas M.), Farkas T., Páhy B., Páhy D., Major, Czafit (Szabó D.), Renczes (Aladics), Kertész, Ihász, Botló (Németh G.). Gólszerzők: Ihász, Farkas T., Czafit.

Veszprém megyei kupa, 3. forduló: Marcalgergelyi–Szentantalfa 2-10, Csót SE–Ősi PSK 3-6.