Kézilabda NB I/B

2021.12.07. 19:40

Két mérkőzésen három pont

Remek győzelmet ért el a BFKA-Balatonfüred hazai pályán a PLER ellen a férfi kézilabda NB I/B-ben, míg a veszprémiek ezúttal ikszeltek Komáromban.

A fürediek (a labdával Kepess) fontos sikert értek el

Forrás: Pesthy Márton/Napló

BFKA-Balatonfüred-PLER 28-25 (14-11)

Balatonfüred, 50 néző. V.: Kiu G., Kiu T. BFKA-Balatonfüred: Hermann Á. (kapus) – Kovács B. 2, Fadhle 2, Szmetán 11 (4), Mellák, Valler, Gálfi, Tóth N., Kepess, Nagy M., Frauenberger 1, Határ 8, Hermann H. Tormás-Nemeshalmi 1, Klucsik 3. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.

Szmetán duplájával és Határ góljával 3-0-ra meglépett a Füred, de a 11. percben már egyenlőre állt a meccs (4-4). Egy 4-0-s rohammal ismét a balatoniak kerültek előnybe, s innen a félidő végéig maguk mögött tartották a fővárosiakat (14-11). Szünet után állandósult a négy-öt gólos differencia (17-12, 22-17), Tormás-Nemeshalmi piros lappal kiállt az 52. percben, majd kettős hátrányba került a Füred az 55. minutumban. Ekkor egy gólra visszajött a Pler (25-24), ám a nagyszerű napot kifogó Szmetán bebiztosította a hazai sikert.

Komárom–BFKA-Vp. 31-31 (16-17)

Komárom, 60 néző. V.: Bátori, Szécsi. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler (kapusok) – Szűcs 7, Körtélyesi 4, Markovics 4 (4), Bakos 2, Pergel 9, Szabó 3, Almásy, Csányi 1, Nagy Á., Tóth, Végh, Bőti, Bene 1, Horváth M. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.

Az első játékrészben többször is vezetni tudott a Veszprém 2-3 góllal (7-10), ám a lelkesen küzdő komáromiak mindannyiszor utolérték ellenfelüket A szünetig minimális előnyt harcolt ki a vendégcsapat. Fordulás után rendre egy-két góllal a BFKA ment elöl, azonban a 43. perchez érve fordult a kocka (25-24). A hajráig felváltva vezettek a csapatok. Az 59. percben 31-31-re alakult az állás, ezután mindkét fél megnyerhette volna a meccset, de a kapusok állták a sarat, és végül a riválisok kiegyeztek döntetlenben.