Kézilabda

2022.01.14. 18:54

Két góllal kikapott a tartalékos BKSE

A Csurgói KK ellen játszotta idei első mérkőzését a Balatonfüredi KSE NB I-es kézilabdacsapata. A felek pénteken találkoztak a Balaton Szabadidő Központban.

BKSE–Csurgó 26-28 (16-14)

Balatonfüred. V.: Kovács, Mándl. Balatonfüredi KSE: Bősz, Andó, Tóth M. (kapusok), Kemény 2, Varga 4, Szmetán M. 3, Németh B. 1, Gostovics 7 (2), Gálfi, Dénes, Fadhle, Jánosi 3, Szűcs 3, Ág 1, Brandt 2. Edző: György László. Csurgói KK: Tatai, Konyicsák (kapusok), Bazsó 2, Krecic 3, Skoda, Schäffer 5 (2), Borsos 6, Tóth Á. 4 (1), Szeitl E., Gábor 2, Gebhardt 1, Rotim 2, Kerkovits 2, Beuer, Korina, Kovacsevics 1. Edző: Baranyai Norbert.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

A balatonfürediek négy válogatott játékost nélkülöznek ebben a hónapban: Bóka Bendegúz, Topic Petar, Rodríguez Pedro a magyar, Dejan Malinovic pedig a bosnyák csapat tagjaként szerepel a magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságon.

Emellett néhányan sérülés, betegség után lábadoznak, azaz György László igencsak felforgatott összeállításban tudta pályára küldeni tanítványait.

A meccs elején fej fej mellett haladtak a felek (9. perc: 5-5), majd a hazaiak komolyabb előnyt tudtak kiépíteni, 14. perc: 11-6. Kicsivel később négy gólos sorozattal visszazárkózott a Csurgó, amely aztán a második félidő közepén érte utol edzőpartnerét, 20-20.

A folytatásban szoros volt a mérkőzés (53. perc: 24-24), a hajrá viszont a vendégeknek sikerült jobban.

György László alakulata a tervek szerint még három felkészülési találkozót vív az idei rajtig. Január 19-én, szerdán (17.00) az izlandi KA Handball lesz a gárda vendége, másnap (16.30) a Kecskemét látogat Balatonfüredre, január 26-án, szerdán (16.00) pedig Dabason gyakorolnak Szöllősi Balázsék.

A balatonfürediek az NB I harmadik helyéről várják majd a folytatást, az idei első tétmeccsük február 5-én lesz, hazai pályán, a Komló ellen.