Kézilabda NB I/B

2022.03.16. 18:42

Idegenbeli sikerek a második vonalban

A Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia mindkét csapata győztesen hagyta el a pályát a legutóbbi fordulóban a férfi kézilabda NB I/B-ben.

A veszprémi Horváth Márkó négy góllal vette ki részét a sikerből

Forrás: Pesthy Márton/Napló

Komárom–BFKA-B.füred 26-28 (12-17)

Komárom, 120 néző. V.: Bába, Horváth P. BFKA-Balatonfüred: Lovistyek, Hermann (kapusok), Kovács B. 5, Fadhle 4, Mellák 4, Valler, Klucsik 4, Gálfi 3, Kepess 1, Hermann H. 2, Frauenberger 1, Hutvágner Á. 4 (4). Edző: Kis Ákos.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.
A hazai csapat kezdett jobban (4-2), de Klucsik és Kovács B. góljaival egyenlített a Füred (4-4). Hutvágner ketesével pedig már a vezetést is átvette a tóparti egyesület (11. perc: 4-5).
A félidő közepén egy 4-0-ás balatoni sorozattal 5-10-re alakult az állás, ráadásul egy szabálytalanság után a hazaiaktól azonnali piroslappal kizárták Schneider Tamást. Ügyesen tartotta a különbséget a Balatonfüred, és a félidő végére kialakult az eddigi legnagyobb különbség (12-18).
A 41. percig nem változott a játék képe, aztán kisebb hullámvölgybe került a vendégcsapat, kihagyott ziccerek, technikai hibák nehezítették a fürediek dolgát és a 46. percben 20-23-ra felzárkóztak a komáromiak. Továbbra is sok volt a hiba a vendégeknél, majd Gálfi harmadik kiállítása és Frauenberger kétperce után tovább közelített a Komárom, azonban szerencsére a balatoni győzelmet nem veszélyeztette a felzárkózás, a BFKA-Balatonfüred 28-26-ra megérdemelten nyert.

Százhalombatta–BFKA-Veszprém 27-38 (16-18)

Százhalombatta, 100 néző. V.: Héjja, Kónya. BFKA-Veszprém: Mikler – Szűcs 2, Markovics 3 (3), Bakos 3, Pergel 11, Szabó 3, Almásy 3, Csányi 3, Tóth I. 1, Végh 2, Bőti, Bene, Horváth M. 4, Dobi 3. Edző: Dinko Dankovic.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/3.
Gyorsan elhúzott 4-2-re a Veszprém, azonban a hazaiak a 6. perchez érve egalizáltak (4-4). Pergel és Szabó Tas vette hátára a csapatát és a félidő derekához érve 7-12-re alakult az állás. Nem dőlhetett azonban hátra a Veszprém a félidő végére felzárkózott a Batta, és két gólra olvadt a bakonyiak előnye.
A szünet után kettős emberhátrányba került a Veszprém, ki is egyenlített a házigazda (18-18). A vezetést azonban ismét a BFKA szerezte meg Pergel nagyszerű játékának köszönhetően. Sőt, egy 6-1-es sorozattal 21-25-ra alakult az állás. Időt kért a vendéglátó, ám innen már nem volt visszaút. A Veszprém remek játékkal, gyors gólokkal fokozta a tempót és növelte a különbséget (25-32). A hajrában már tíz találatra nőtt a differencia (27-37), az utolsó gólt Almásy szerezte. Magabiztos veszprémi sikert ünnepelhettünk, a csapat így továbbra is tartja második helyét.