2022.03.23. 07:00

Magyar bajnoki címet szerzett a tehetséges, veszprémi atléta

Felber Kata Zselyke, a Sportolj Velünk SE tehetséges sportolója óriási csatában magyar bajnoki címet szerzett a fővárosban megrendezett fedett pályás U16–U14 összetett atlétikai magyar bajnokságon.

Felber Kata Zselyke a dobogó tetején állva, az előtérben Nagy Patrik edző Fotó: Sportolj Velünk SE

A közelmúltban rendezték meg az U14-es és az U16-os korosztálynak az összetett atlétikai magyar bajnokságot.

Az idősebb, serdülő korcsoportban öt versenyszámban mérték össze tudásukat, felkészültségüket az indulók: 60 méter gátfutás, magasugrás, súlylökés, távolugrás, valamint a lányoknak 600, a fiúknak pedig 1000 méter szerepelt a programban. A lányok mezőnyében Felber Kata Zselyke hatalmas elánnal küzdött mindkét napon, aminek meg is lett az eredménye, hiszen mind az öt számban egyéni csúcsot ért el. A 60 méteres gátfutásban 9,29 másodperccel zárt, majd magasugrásban 151 centimétert teljesített. Súlylökésben 7,98 méteres eredményt könyvelhetett el, így az első nap végén az összetett lista harmadik helyén állt.

Távolugrásban sorozatról sorozatra javulva 528 centimétert ért el. Ezek után a 600 méteres futás döntött a bajnoki címről. A fiatal atléta 1:38.92 perces idővel toronymagasan mindenkit maga mögé utasított, így összesítésben 3619 pontot gyűjtve szerezte meg a bajnoki címet, két ponttal megelőzve a KARC képviselőjét, Molnár Viktóriát.

A veszprémi újoncok az U14-es korosztályban négy számban próbálhatták ki magukat. Közülük a legjobb eredményt Kiss Zsófia Csenge érte el, aki végül bronzérmet szerzett. Az ifjú atléta a 60 méteres gátfutásban 9,92 másodperccel zárt, súlylökésben 7,97 métert ért el, távolugrásban 438 centiméteres eredményt tudott felmutatni, az utolsó számban, 1000 méteren pedig 3:18.40 perces idővel ért célba.

Az újoncoknak lehetőségük volt arra, hogy más számokat választva versenyezzenek. Sirkó Csenge ezekben az összetett hetedik helyén zárt: 60 méteren 8,84 másodperc, magasugrásban 141 centiméter, súlylökésben 10,14 méter, míg 300 méteren 55,18 másodperc volt az eredménye.