Kosárlabda

2022.04.13. 21:56

A Jászberény volt a jobb harmadszor is

Az ötödik helyért harcolhat a folytatásban a Veszprém Kosárlabda Klub, miután a Jászberény ellen 3-0-ra elvesztette a negyeddöntős párharcot.

Horváth Ákos, csapata egyik legjobbja volt, húsz pontig jutott Fotó: Pesthy Márton/Napló

Jászberény–Veszprém KK 107-92 (23-22, 24-26, 39-21, 21-23)

Jászberény. V.: Makrai, Hervay, Drenyovszki. Jászberény: Várbíró, Homoki 10, Kucsora 18/9, Dukic 13/3, Velkey 21/6. Csere: Lewis 9, Meleg 11/3, Nagy 10/6, Rosic, Fekete, Kovács, Olasz 15. Edző: Földi Sándor. Veszprém Kosárlabda Klub: Horváth 20/15, Dancsecs 15/15, Glogovac 23/6, Szabó 20/6, Birkás 6/6. Csere: Füzi 5/3, Végh 3, Szeifert. Edző: Zeljko Lukajic.

A harmadik mérkőzést rendezték a három győzele­mig tartó párharcban a Piros csoport negyeddöntőjében. A Jászberény 2-0-s előnyt szerzett eddig. Horváth öt pontja vezette fel a mérkőzést, azonban a tavaly még Veszprémben játszó Dukic triplájával egalizált a Jászberény. Fej fej mellett haladtak a csapatok, de a 7. perchez érve a hazaiak építettek némi előnyt (19-12). Glogovac kosaraival szépített a Veszprém, majd Horváth hármasa után már itt volt a fór (19-20). A negyed végén minimális volt a különbség a két fél között (23-22).

Továbbra is derekasan harcoltak a csapatok, egyik fél sem tudta lerázni a másikat (13. perc: 28-28). Hősiesen védekezett és küzdött a VKK, és Dancsecs triplájával 30-34-re alakult az állás. Lewis és Nagy egyenlített, így folytatódott az eddigi tendencia. A játékrész végén 47-48 állt a kijelzőn. Velkey lendített egyet a csapatán a nagyszünetet követően (56-50), majd Dukic ziccere után időt kértek a vendégek. Sajnos nem találta a megfelelő ritmust a Veszprém, így 60-50-re változott az eredmény. Dancsecs triplája jókor jött, azonban a 25. perchez érve két számjegyűre nőtt a Jászberény előnye (66-55). Szabó vette hátára a csapatát, rajta kívül még Glogovac próbálta meccs­ben tartani a bakonyiakat, a ha­zaiak azonban lendületbe jöttek, és – kihasználva a védekezési hibákat – 86-69-re elhúztak. Glogovac és Horváth tripláival felzárkózott a VKK, a túloldalon Dukic és Lewis termelte a pontokat (95-75). Sajnos azonban láthatóan már nem lehetett utolérni a Jászberényt, a megnyugtató előny tudatában könnyedén és nyugodtan kosarazott. A Veszprém mindent megtett a szépítés érdekében, ám ezúttal ennyire telt neki. A Jászberény megérdemelten harcolta ki a négy közé jutást. A Veszprém a továbbiakban az ötödik helyért játszik.

Zeljko Lukajic: – A Jászberény jobb nálunk, két játékosa van minden pozícióra. Nekünk az edzéseinken is problémáink vannak a létszámmal, pláne, hogy két fia­tal játékosunk is sérült. Összességében elégedett vagyok csapatommal.