Megye I.

2022.04.10. 21:09

Óriási csata volt Gyulafirátóton

Elképesztően fordulatos és izgalmas, 10 gólos meccset játszott egymással a Gyulafirátót és a Tapolca a labdarúgó megyei első osztály 23. fordulójában. Az éllovas Úrkút és üldözője, a Tihany is nyerni tudott a játéknapon.

Az Ajka Kristály Magyarpolányban tudott győzni, négyszer voltak eredményesek a vendégek Fotó: Penovác Károly/Napló

VBSK–Szentantalfa 1-2 (0-2)

Várpalota. Jv.: Szabó Z. Várpalotai BSK: Kalapács – Borbás, Papp R., Mogyorósi, Szántó, Magda, Borbély, Gergely (Nagy D.), Halmos, Balogh. (Szabados), Uj. Edző: Fekete István. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Bertalan, Tóth K. (Cséri), Nagy Zs., Ladányi (Szigeti), Molnár B., Csillag, Stadler (Dombi), Németh B., Wachtler, Vári Kovács (Borbély). Edző: Fischer Norbert. Gólszerzők: Wachtler (öngól), ill. Ladányi, Molnár B. Kiállítva: Papp R. (71.).

FC Zirc–Tihany 1-3 (0-2)

Zirc, 60 néző. Jv.: Kerekes D. FC Zirc: Nagy M. – Bíró, Mári, Miskei, Orbán, Hegyi, Stu­pián, Komenda (Tehel), Juhász (Bánfalvi), Somogyi, Kustán. Edző: Nagy László.
Tihanyi FC: Illés – Dévényi, Németh K., Lübkemann, Benedek (Henn), Erdősi (Szabó M.), Nemes Á., Nemes G., Király (Kovács Á.), Barcza, Nagy D. Edző: Horváth Gábor.
Gólszerzők: Somogyi, ill. Nagy D. (2), Barcza.
Kiállítva: Kustán (65.), ill. Lübkemann (65.).

Az első perctől kezdve dominált a vendégcsapat, a hazaiak csak néha jutottak át a felezővonalon, a nyomás a 10. percben góllá érett. A 20. perc tájékán mutatott életjelet a Zirc. Kiegyenlítődött a játék, igaz, Illés kapuja nem forgott veszélyben. A 41. percben Juhász saját testi épségét sem kímélve próbálta lehetőségét gólra váltani. Eredménye: egy orrtörés. Ha a támadó futballt segítem, akkor 11-es járt volna, ha a kapust védem, akkor pedig szabadrúgás kifelé az ítélet. Utóbbi történt. A félidő krónikájához tartozik, hogy egy védelmi hibát követően nőtt a hazai hátrány (0-2).
A második játékrész elején gyors hazai gól született, ami megzavarta a tihanyi magabiztosságot. Rengeteg labdaszerzés történt a vendégek térfelén, de egy kontra végképp eldöntötte a mérkőzést. A folytatásban egy ártatlan szituáció borzolta a kedélyeket az egyébként sportszerű mérkőzésen. Szabálytalanság: kettős kiállítás. Kerekes játékvezető nem volt a helyzet magaslatán. A hátralévő időben a Tihany tartotta a labdát, a hazaiak pedig kontrákból veszélyeztettek. Megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat.
Jók: Bíró, Hegyi, ill. mindenki, Nagy D. a mezőny legjobbja.

Úrkút SK–Sümeg VSE 4-0 (1-0)

Úrkút, 100 néző. Jv.: Nagy J. Úrkút SK: Kádár – Uj, Márton (Hardi), Reizinger, Lang, Bencze (Kalapács), Horváth Á., Boromisza, Udvardi (Buchwald), Bognár, Kovács Gergő. Edző: Garai Péter.
Sümeg VSE: Kovács R. – Márkus, Nimsz, Bujtor (Markó), Sabjanics, Rédei, Szakonyi Stephan, Horváth R., Görhes A., Horváth G., Görhes T. (Kiss P.). Edző: Lázár Szilveszter. Gólszerzők: Márton (2), Reizinger, Boromisza.
Magabiztos hazai győzelem a szervezetten játszó, fegyelmezett, de kapura veszélytelen Sümeg ellen.
Jók: Márton, Kovács Gergő, Bognár, ill. Kovács R. a mezőny legjobbja.

Devecser–Herend 6-3 (4-0)

Ajka, 50 néző. Jv.: Kocsis A. Devecser SE: Csepregi – Kulman, Sipos Felícián (Kiss L.), Korpos, Király, Sáringer, Venczel, Keringer, Keller (Orsós), Cserna (Tisonyai), Temesi. Edző: Cserna Róbert. Herendi PSK: Sárközi – Marosi, Schöffer (Pető), Sóskuthy, Albrecht, Schäfer, Meleg, Szimku (Németh G.), Simányi, Dávid, Bachstetter (Czuppon). Edző: Marosi István. Gólszerzők: Sipos Felícián (2), Korpos, Kiss L., Temesi, Sáringer, ill. Albrecht, Marosi, Schäfer. Alacsony színvonalú mérkőzést játszottak a felek.
A Devecser nagyobb arányban is nyerhetett volna, de főképp a második félidőben sokat hibázott a magabiztos előny tudatásban. Jók: Keringer, ill. senki.

Gyulafirátót–TIAC VSE 5–5 (4–3)

Gyulafirátót, 50 néző. Jv.: Lovasi I. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Rozgonyi, Vaczola A., Vaczola M., Zsámboki, Balta G., Kövesi, Tímár, Kósa, Fenyvesi. Edző: Polonkai Csaba. TIAC VSE: Schmidhoffer – Szabó Á. (Szabó D.), Bardon, Szabó L., Mékli, Vers (Dobján), Szabó M. (Kiss J.), Orbán, Tóth M., Cséri, Csik. Edző: Dobján Krisztián. Gólszerzők: Vaczola A. (2), Tímár, Zsámboki, Szabó Á. (öngól), ill. Tóth M. (2), Kiss J., Orbán, Mékli.
A hazaiak nagyon rosszul kezdték a meccset, a harmadik percben már 2-0 volt a vendégeknek. Ezután magára talált a Gyulafirátót, és több helyzetet is kialakított, amikből egy gólt ért el. Szép találattal növelte előnyét a vendégcsapat, majd újra a hazaiak percei következtek, és a félidő végére megfordították az eredményt a gyulafirátótiak. A második játékrészben több helyzete volt a TIAC-nak, ezúttal a vendégek fordítottak. A nagy lelkesedéssel játszó hazaiak a 85. percben szabadrúgásból egyenlítettek, és teljesen megérdemelten szereztek egy pontot. Mindkét csapat nagyon akart, de sok hibával játszott, s ebből egy nagyon jó, élvezetes meccs kerekedett a nézők számára. Jók: mindenki, illetve senki.

Magyarpolány SE–Kristály 2-4 (1-0)

Magyarpolány. Jv.: Magyar Á. Magyarpolány SE: Kócsár – Veisz, Bukovics (Döbrösi G.), Polt B. (Hauser), Bencsik, Gottfried, Polt P., Döbrösi M. (Szabó B.), Móger, Kardos, Czepek. Edző: Piri Ottó. Ajka Kristály SE: Szente – Gergócs (Szabó Z.), Szabados, Pápai, Magyar, Kungl, Szarka (Biró), Horváth L., Adorján, Antal (Branstadter), Ambrus. Edző: Szabó zoltán, Jeney Gyula.
Gólszerzők: Bencsik, Gottfried, ill. Szabó Z. (2), Szabados (2).

Csetény SE–FAK 0-4 (0-1)

Csetény, 100 néző. Jv.: Karsai R. Csetény SE: Schoffhauser – Horváth K., Simon, Benedek, Hornyacsek (Weibel), Nagy R., Dávid, Vető, Varga B., Haman, Jakab (Kaufman). Edző: Juhász László. Fűzfői AK: Radnai – Szabó P. (Parrag), Katus, Jánó, Liszi, Zágor, Balatoni, Kovács Á., Wellesz (Molnár G.), Gimes, Auerbach (Szalai). Edző: Csucsánszky Zoltán. Gólszerzők: Jánó (2), Auerbach (2).
A hazai csapat mindent megtett a győzelemért, de az első félidőben kialakított helyzetek kimaradtak. A második játékrészben eldőlt minden, a vendégek megérdemelten nyertek.
Jók: Horváth K., illetve Radnai, Zágor.

BSE–Péti MTE 0-1 (0-0)

Balatonalmádi, 100 néző. Jv.: Pap E. Balatonalmádi SE: Borda – Horváth B., Gerendai (Varga P.), Sánta K., Husvéth, Mátyás, Burcsik, Hoffer, Kovács K., Bencsik, Kappel. Edző: Kozma Csaba.
Péti MTE: Varga Zs. – Pálfi, Petróczi, Marton, Fodor (Szőke), Simon, Rados (Morina), Tar (Keszthelyi), Bóka, Tálos, Vachtler (Horváth P.). Edző: Nagy Krisztián.
Gólszerző: Simon.
Hűvös, szeles időben egyenlő erők küzdelmét hozta az első félidő, ahol a hazaiaknak volt két gólszerzési lehetősége, de a vendég kapu érintetlen maradt. A második játékrészben is kiegyenlített játék folyt a pályán, a pétiek egyetlen helyzetüket gólra váltották, így begyűjtötték a három pontot. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna...
Jók: mindkét csapat dicsérhető a küzdeni akarásáért.

A mérkőzésekről tudósítottak: Fogl Sándor (Gyulafirátót), Vágfalvi Norbert (Úrkút), Cserna Róbert (Devecser), Jandrasics Gábor (Balatonalmádi), Mavizer Szilveszter (Csetény), Nagy László (Zirc).