A tizenharmadik helyen

2022.05.18. 14:08

A pápai együttes kiharcolta az indulás jogát a következő idényre

A hazai találkozót követően az idegenbeli visszavágón is le tudta győzni a Baját a Conoil Pápa KC, mely ezzel a két sikerrel kiharcolta a jövő évi kosárlabda NB I/B-s bajnokságban a piros csoportban való indulás jogát.

Napló

Forrás: Pixabay

Bajai Bácska FKE–Conoil Pápa KC 84-105 (18-33, 19-15, 17-28, 30-29)
Baja. V.: Gál, Vadász, Drenyovszki. Bajai Bácska: Goldring 14/6, Jakab 48/18, Obermann 2, Virág 6/6, Szűcs 9/3. Cserék: Szatmári 5, Nagy, Szabó, Végh, Angeli. Edző: Hosszú István.
Conoil Pápa KC: Hódi 17/9, Koma 19/6, Sonyák 27/15, Németh A.15/6, Kocsis 13. Cserék: Lintner 2, Szabó 3/3, Kasza 6, Kovács, Bakos 3/3. Edző: Vajda Balázs.
A 13. hely volt a mérkőzés tétje a párosításnak, melynek első felvonását a pápaiak nyerték 36 ponttal, 114-78 arányban.
A hazaiak statisztikája alapján a visszavágón is Vajda Balázs csapata számított esélyesnek, melyben Horváth Attila és Murai Gábor sérülés miatt ezúttal sem kapott helyet.
Az első negyedben két percig, 4-4-ig tudta tartani a lépést a Baja, ezután a Pápa egy 10-0-s futással magabiztos előnyt alakított ki magának, amit az első pihenőre 15-re növelt (10. perc 18-33). A második etapban Goldring kosaraival próbálták faragni a különbséget a hazaiak, ám kilenc pontnál közelebb nem sikerült kerülni, a félidőben 37-48 állt az eredményjelzőn.
Ahogy az odavágón – és a szezon során mindig – a bajaiak legjobbja ismét Jakab Péter volt, aki 11 ponttal kezdte a harmadik tíz percet, ám ez sem hozta meg a fordítást, a pápaiak percről-percre növelték a különbséget, olyannyira, hogy a záró etap már puszta formalitás lett.
Az utolsó tíz minutumra 54-76-os állásnál kanyarodtak a csapatok, a végül a 48 (!) pontot dobó Jakab vezette Baja csapata 21 ponttal maradt alul, a pápaiak pedig 105-84-es sikerükkel megmenekültek a kiesés elől.
Vajda Balázs: - Ezt a győzelmet a sérült és beteg játékosainknak ajánljuk, bízom benne, hogy minél előbb vissza tudnak térni a pályára. Hasonló volt a visszavágó, mint a pápai mérkőzés azzal a különbséggel, hogy a bajai fiatalok a hazai pálya miatt nagyobb önbizalommal játszottak, de a győzelem nem forgott veszélyben. Próbáltam mindenkinek lehetőséget adni, nem volt egy magas színvonalú játék, de a célunkat elértük.