Kézilabda

2022.05.18. 14:36

Pezsgőlocsolás az ajkai pályán

A veszprémi női csapat után az ajkai férfiak is bajnoki címet ünnepelhettek a kézilabda NB II-ben. Az együttes 19 győzelemmel és egy vereséggel lett aranyérmes az északnyugati csoportban.

Nagyszerű szezont zártak az ajkaiak, akik csak egyszer veszítettek pontot Fotó: Pesthy Márton/Napló

Fotó: Balogh Akos

Férfiak
KK Ajka–Szombathely 35-24 (18-11)
Ajka, 200 néző. V.: Kovacsik, Polgár. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Dobos 9 (7), Németh 7, Bonyhádi 6.
Kiállítások: 6, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 7/7, ill. 1/1.
A szezon utolsó hazai mérkőzésére és egyben a bajnokavatóra gyülekeztek szombaton este a szurkolók a sportcsarnokba. Villámrajtot vett az ajkai csapat, gyorsan három gólos előnyt szerzett, amire a vendégek edzője időkéréssel reagált. A vasiak ezután egyenlítettek, és 6-6-ig tartották a lépést a hazaiakkal. Ekkor az ajkaiak védekezése feljavult, négy gólos lett a különbség (11-7). A játékrész érdekessége volt, hogy a hazaiak kapusa, Baracskai egy perc alatt kétszer is saját kapujából szerzett gólt (15-8). A biztosnak tűnő előnyt a szünetig megtartotta a KK Ajka.
A folytatásban tovább növelte a különbséget a nagy szívvel játszó zöld mezes csapat, így a harminckilencedik percben már 24-13-at mutatott a tábla. A szombathelyiek ismét időt kértek, de ez sem zökkentette ki a játék ritmusából a gyönyörű gólokat szerző ajkai fiúkat (30-17). A hátralévő időben már mindenki az ünneplésre koncentrált: a szurkolók vastapssal köszöntötték az ajkai bajnokcsapatot, a kispadon ülők pedig már a pezsgőket bontogatták, hogy a dudaszó pillanatában azonnal szétlocsolják az italt.
A lefújást követően Bujtor Balázs, a város sport és kulturális bizottságának vezetője, valamint Soós Kálmán, a Veszprém Megyei Kézilabda Szövetség tiszteletbeli elnöke adta át a kupát és az érmeket a játékosoknak, szakmai stábnak.

Agrofeed ETO UNI Győr U23–Alsóörs 45-28 (23-12)
Győr, 40 néző. V.: Koltai, Poller. A vendégek legjobbjai: Székely 5 (2), Márki 4, Tárkányi 4 (1).
Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4.

Tarján SE–BFKA-Balatonfüred U23 33-33 (16-17)
Tarján, 40 néző. V.: Barabás, Bognár. A fürediek legeredményesebb játékosai: Tősér 9, Horváth T. 9 (3).
Kiállítások: 4, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 6/6, illetve 5/5.

VKKFT Veszprém U23–Várpalotai BSK 27-22 (15-12)
Veszprém, 120 néző. V.: Felhő, Öcsi. A legjobb góllövők: Majczán 7 (1), Szatmári 4, ill. Fülöp 4. Kiállítások: 18, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3.

A BFKA-BalatonfüredU23 – Kisbér bajnokit május 22-én játsszák.

Nők
RKC Tapolca–Mosonmagyaróvári KC U22 25-26 (14-15)
Alsóörs, 50 néző. V.: Kertész, Szincsák. A hazaiak legeredményesebbjei: Papp 8, Rónai 6. Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hetesek: 3/2, ill. 3/1.

SZESE Győr–Nemesvámos 31-24 (16-15)
Győr, 50 néző. V.: Buchesz, Czenki. A vendégek legjobbjai: Balogh 10 (4), Kreutz 5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/4.

Sárvár–Ajka 25-22 (11-7)
Sárvár, 120 néző. V.: Gilitsch, Székely. Az ajkaiak legjobb lövői: Völler 7, György 4. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3.

Veszprém Pannon SE-Bük 26-36 (15-20)
Veszprém, 50 néző. V.: Maródi, Novák. A hazaiak legjobbjai: Ács 8 (2), Takács 7. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.
A végeredmény: 1. Veszprém 38 pont, 2. Bük 34, 3. Nemesvámos 28, 4. Sárvár 26, 5. Mosonm. U22 25, 6. SZESE 23, 7. Győri ETO U22 21, 8. Celldömölk 19, 9. Ajka 16, 10. Tapolca 8, 11. VKLSE Győr 8, 12. Szombathely U22 6.