Bajnoki cím

2022.05.10. 21:43

Szintet lép a Pannon SE

MKlubtörténeti sikert ünnepelhetett a Veszprém Pannon SE NB II.-es női kézilabdacsapata, amely megnyerte a bajnokságot, és ezzel jogot szerzett az NB I/B-s tagságra.

A Veszprém Pannon SE játékosai feltették a pontot az i-re Fotó: Penovác Károly/Napló

Férfi
Ácsi Kinizsi – KK Ajka 17-46 (9-19)
Ács, 40 néző. V.: Konkoly, Oláh. KK Ajka: Baracskai, Oláh, Almás (kapusok), Cserna 4, Kiss 10 (5), Erőss 3, Dobos 6, Perczel 5, Bonyhádi 10, Zeitler 6, Csipszer 2. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/5.
A sereghajtó ácsiak otthonában lépett pályára a KK Ajka. Több játékos sérülés és egyéb okok miatt nem tudott a csapattal utazni, így összesen nyolc mezőnyjátékos állt Tréki edző rendelkezésére. Bonyhádi-parádéval kezdődött a mérkőzés, ugyanis a szélső hat góllal nyitott, amire a hazaiak hárommal válaszoltak (3-6). A remekül védekező vendégek gyors indítások után könnyű gólokat szereztek, így biztos előnnyel mehettek a szünetre.
A térfélcsere után Baracskai védéseinek is köszönhetően állva hagyta ellenfelét a KK Ajka: egyetlen ácsi gólra tizenhárommal válaszoltak (10-32). A hazaiak kétszer is időt kértek, de ezután sem változott a játék képe, a vendégek tetszés szerint lőtték góljaikat (13-40). A sportszerű mérkőzésen nem volt egy súlycsoportban a két csapat, így könnyedén szerezte meg újabb győzelmét Tréki Tamás csapata.
Tudósított: Galler Roland.

Női
RKC Tapolca – Sárvári Kinizsi 27-28 (14-12)
Tapolca, 50 néző. V.: Snóbli B., Snóbli Gy. A legjobb góllövők: Bozsók 9 (4), Rónai 9, ill. Jenőfi 6.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 9/5.
Büki TK – KK Ajka
42-23 (19-13)
Bük, 100 néző. V.: Borsóné, Lakatos. A legjobb góllövők: Tamási 10, ill. Vida 5, Völler 5.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1.

VKLSE Győr – Vp. Pannon SE 24-29 (12-18)
Ikrény, 100 néző. V.: Horváth K., Krupánszki. A legjobb góllövők: Németh V. 10 (2), ill. Ács 9 (5), Kiss K. 6, Takács 5, Németh K. 3, Zvolenszky 3, Kiss N. 3.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5.
A bajnoki cím volt a tét a VKLSE Győr elleni idegenbeli találkozón. Érthetően idegesen kezdett a Veszprém, a 4. percben 3-0-ra vezetett a házigazda. Aztán zsinórban szerzett négy góllal fordított a Pannon SE, sőt az első félidő derekához érve már három góllal a vendégek mentek elöl, 8-11.
A félidő hajrájában egy nagyszerű, 6-1-es szériával tovább növelte a különbséget a Veszprém (10-17), a félidőben 12-18 állt a kijelzőn.
Szünet után sem változott sokban a játék képe, a Pannon SE próbálta őrizni előnyét, és a hajrában Zvolenszky Nóra szép akcióival bebiztosította a győzelmét, ezzel fennállása első bajnoki címét ünnepelhette a csapat.

BDSE Nemesvámos – Szombathelyi KK U22 39-20 (23-10)
Nemesvámos, 25 néző. V.: Simon, Weinert. A legjobb góllövők: Balogh B. 9 (4), Kreutz 6, Gál 6, ill. Ihász 6 (5).
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 9/6.
A bajnokság állása: 1. Veszprém Pannon SE 38, 2. Büki TK 32, 3. BDSE Nemesvámos 28, 9. KK Ajka 16, 10. RKC Tapolca 10.