Labdarúgó Magyar Kupa

2022.08.28. 20:45

Búcsúzott az Úrkút és a Szepezd

Mindkét megyei labdarúgócsapat kiesett a Magyar Kupából.

A 9. percben nagy volt az öröm Úrkúton, ám az NB III-as rivális fordítani tudott és továbbjutott

Fotó: Penovác Károly/Napló

Kétgólos vereséget szenvedett a labdarúgó Magyar Kupa második körében a Balatonszepezdi ÖKSC. A megyei második vonalban szereplő csapat az NB III-as Komáromot fogadta szombaton. A vendégek a 18. percben vezetést szereztek, majd a 79. percben beállították a végeredményt, ezzel továbbjutottak a következő fordulóba.
A Balatonszepezdhez hasonlóan az Úrkút SK sem tudott bravúrt elérni a kupában, a megye I aktuális címvédője az NB III-as III. Ker. TVE csapatát látta vendégül vasárnap. A 9. percben Király Dávid megszerezte a vezetést az úrkútiaknak, de még az első félidőben megfordították a vendégek az állást. A szünet után ismét eredményes volt a fővárosi alakulat, amely a 91. percben is betalált.

Eredmények: Balatonszepezd ÖKSC–Komárom VSE 0-2 (0-1). G.: Schiller, Nagy Z. Úrkút SK-III. Ker. TVE 1-4 (1-2). G.: Király, ill. Kokenszky 2, Tóth L. 2.