Bajnokság

2022.08.31. 11:34

Tizennégy érem az SVSE-től

A Sportolj Velünk SE versenyzői öt arany-, hét ezüst-, és két bronzérmet gyűjtöttek az U16 és U14 területi atlétikai bajnokság idei harmadik fordulójában.

A dobogó tetején Simon-Varga Fanni, előtte edzője, Németh Eszter Fotó: SVSE

A Pápai Sport Centrum atlétikapályája adott otthont az eseménynek. A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) beszámolója szerint a klub kilenc újonc és nyolc serdülő atlétája összesen 31 alkalommal állt rajthoz és a termés 14 érem lett.

Az U14-esek közül Kiss Zsófia Csenge és Pandur Huba, míg az U16-osok közül Felber Kata Zselyke voltak a legeredményesebbek.

Pandur Huba duplázott, 570 cm-es távolugrással és 10.10-es 80 méteres síkfutással is az első helyen végzett. Leány 1000 méter akadályfutásban Simon-Varga Fanni (3:40.41, egyéni csúcs), míg 600 méteres síkfutásban Kiss Zsófia Csenge (1:42.11, egyéni csúcs) léphettek a dobogó legfelső fokára.

Ezüstérem csillogott Felber Kata Zselyke, Kovács Botond, Szirbek Titusz és Sinka Dániel nyakában. Zselyke 300 méteres síkfutásban 42.92-vel, Botond 1500 méteres akadályfutásban 5:02.02-vel (egyéni csúcs), Titusz 600 méteres síkfutásban 1:35.62-vel (egyéni csúcs), Dani 1000 méteres akadályfutásban 3:11.13-al (egyéni csúcs) ért a célba.

Herczeg Attila 100 méteren és 300 méteren egyaránt egyéni csúcsot ért el, 12.94-el, illetve 41.81-el ért a célba. Csapattársa, Várpalotai Huba 40.52-vel zárt a háromnegyed körös versenyben. Ebben a versenyszámban, a lányok között Ádám Hanna (45.50) –hatodik lett, Horváth Sára 57.17-es időt teljesített. Zsohár Lúcia Lola 1500 méteren  5:19.82-vel ötödik helyezést ért el, Sándor Mirabella 1500 méteres akadályfutásban egyéni csúccsal, 5:38.75-el a negyedik helyen ért célba.

Kiss Zsófia Csenge 80 méteres gátfutásban és 300 méteres síkfutásban is dobogóra állhatott. Gáton 13.53-as egyéni csúccsal a harmadik helyen, míg a síkfutásban 44.49-es, szintén egyéni csúccsal a második pozícióban zárt.

Ádám Hanna bajnoki címet szerzett 300 méteres gátfutásban 49.69-es időeredményével. Felber Kata Zselyke távolugrásban 495 cm-es egyéni csúcsot ért el, ezzel ezüstérmes lett, majd 800 méteres síkfutásban 2:26.16-al a negyedik helyet szerezte meg.

Sinka Dániel 2000 méteres síkfutásban 6:39.61-es eredménnyel lett második. Csapattársa, Szirbek Titusz ugyanebben a versenyszámban a bronzérmet érdemelte ki 6:44.65-el.

Bódis Brenda és Pálinkás Petra is egyéni csúcsot értek el távolugrásban, előbbi 4 métert, utóbbi 3.83 métert teljesített. Kovács Botond 3000 méteres síkfutásban ért el negyedik helyezést 10:37.68-al, Meilinger Vivien 2000 méteres síkfutásban 7:58.88-al hatodikként ért célba.

Az U16-os lányok 800 méteres síkfutásában Sándor Mirabella 2:34.34-el, mögötte Zsohár Lúcia Lola 2:35.84-el végzett. Fiú 300 méteres síkfutásában Kiss Lukács volt érdekelt, aki 46.83-as egyéni csúccsal negyedik lett.