Négy tihanyi gól egy félidőben

2022.12.03. 19:38

A Balatonfüredi USC fontos meccsen gyűjtötte be a pontokat

Az első félidőt követően még hátrányban volt a 29. percben tíz emberre fogyatkozó FAK ellen otthon a Tihanyi FC, amely aztán fordítani tudott. Fontos meccset nyert meg a BUSC, az Almádi felállt mínusz kettőről Devecserben. A labdarúgó megye I 16. fordulója.

A sümegiek pontokkal távoztak a Zirc otthonából Fotó: Nagy Lajos

Tihanyi FC–Fűzfői AK 4-1 (0-1)

Tihany. Jv.: Magyar Á. Tihanyi FC: Ágos – Dévényi, Fehér, Nemes G. (Mogyorósi), Stáhl (Marton), Henn, Sudár M., Vojnity, Nemes Á., Sudár Á., Laki (László).

Fűzfői AK: Király – Kovács L., Szalai, Müller (Molnár G.), Horváth A., Bévárdi, Parrag, Szentmártoni, Molnár K. (Nagy M.), László (Katus), Babai.

Gólszerzők: Henn, Nemes Á., Fehér, Nemes G., ill. Horváth A.

Kiállítva: Parrag (29., Fűzfői AK).

FC Zirc–Sümeg 1-2 (0-1)

Zirc. Jv.: Lukács I. FC Zirc: Dobai – Bíró, Hornyacsek R. (Török), Antal, Hegyi, Stupián, Takács (Hornyacsek E.), Óvári, Jakab, Kopházi (Tehel), Somogyi.

Sümeg VSE: Kovács B. – Horváth A. (Pap), Márkus, Nimsz, Bujtor, Sabjanics, Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan, Kovács A. (Varga T.), Ferenczi. Edző: Lázár Szilveszter.

Gólszerzők: Antal, ill. Szakonyi Stephan, Reicz.

Devecser SE–Balatonalmádi 2-2 (2-0)

Devecser. Jv.: Nedvesi R. Devecser SE: Károlyi – Kiss L. (Szabó D.), Nagy Sz., Sipos Felícián, Korpos, Király, Ménes, Sáringer, Paksai, Keringer, Bukovics. Edző: Cserna Róbert.

Balatonalmádi SE: Borda – Balatoni, Mátyás (Kovács N.), Babos, Schäfer, Horváth B., Halmos (Bodnár), Hoffer, Kovács K., Bencsik, Jánó. Edző: Kozma Csaba.

Gólszerzők: Sipos Felícián, Korpos, ill. Hoffer, Horváth B.

Péti MTE–BUSC 1-2 (0-2)

Pétfürdő. Jv.: Pap E. Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek (Tóth Cs.), Pálfi, Bóka P., Horváth B., Marton, Simon, Rados, Tar, Bóka M., Varga B. Edző: Nagy Krisztián.

Balatonfüredi USC: Mocher – Knausz, Szente, Cser, Török, Koltai (Hideghéti), Radács, Bene (Kovács K.), Poráczki, Nagy D. (Drahovszky), Benedek (Szücs).

Gólszerzők: Gyurcsek, ill. Nagy D., Radács.

Várpalotai BSK–Szentantalfa 2-0 (1-0)

Várpalota, 50 néző. Jv.: Lovasi I. Várpalotai BSK: Kerekes – Szabó P., Szenyéri, Szurok, Csapó (Gerák), Reznyák, Borbás (Bogdán), Kustán, Udvardi, Sanda (Kovács M.), Zsupek.

Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Nagy Zs., Molnár K., Molnár B., Szűcs, Csillag, Stadler, Németh B., Takács (Tóth K.), Vári Kovács. Edző: Fischer Norbert.

Gólszerzők: Kustán, Szabó P.

Meglehetősen barátságtalan időben láthatott sportszerű meccset az néhány ,,elvetemült" szurkoló, aki Palotára látogatott.

Agilisabban, bátrabban kezdett és irányított is a hazai alakulat a visszazáró Antalfa ellen. Igazán nagy helyzetet nem nagyon hozott az első játékrész, de egy szöglet után Szabó szép fejessel szerezte meg a vezetést.

A második játékrész hasonló képet mutatott: a hazaiak előnyük tudatában higgadtan passzolgattak, míg a vendégek kontrára vártak. A 67. percben egy szélről beívelt szabadrúgást követően újabb fejes járt eredménnyel, 2-0.

Az utolsó negyedórára kicsit szétszakadt a mezőny, akadtak lehetőségek mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott.

Megérdemeltnek mondható hazai győzelem született egy sportszerű mérkőzésen.

Jók: Szabó, Szurok, Zsupek, ill. Szombathelyi

Tudósított: Oláh Gergely.

Vasárnap, 13.00: Gyulafirátót–Úrkút, Pápai Perutz FC–Magyarpolány. A Tapolca–Ajka Kristály bajnokit február 18-án játsszák.