SVSE

2023.01.30. 16:33

Elképesztően régi csúcsot döntött meg a veszprémi fiatal

Több mint négy évtizedet kellett várni arra, hogy valaki ilyen jól fusson, mint a Sportolj Velünk SE (SVSE) fiatal atlétája.

Két veszprémi érmes 800 méteren: balra Kiss Gergő, mellette Kubasi János, aki egy 42 éves országos csúcsot adott át a múltnak Fotó: SVSE

Az SVSE tájékoztatása szerint Kubasi János országos rekordot döntött meg a Budapest Régió Fedett Pályás Bajnokságon. A 18 éves futó 1:49.77-es időeredménnyel teljesítette a 800 métert, s ezzel most már ő tartja az U20-as magyar csúcsot fedett pályán.

Az előző rekordot (1:49.9) Bereczki József állította fel 1981-ben, azaz 42 év után sikerült megjavítani eredményét.

Kubasi ezzel harmadik lett a fővárosban, a BOK-csarnokban rendezett eseményen, amely további szép veszprémi helyezéseket hozott.

Például Varga Gréta Barbara bajnoki címet szerzett 3000 méteres síkfutásban, a tehetséges atléta 9:26.49-es időeredménnyel ért célba. Kubasi futamában, 800 méteres síkfutásban a dobogó második fokára állhatott Kiss Gergő Xavér 1:49.6-os eredménnyel, míg Felber Farkas 60 méteres gátfutásban ért el ezüstérmes helyezést 8.17-es egyéni csúccsal.

A sprinterek közül Besenyődi Petra 8.17-es (egyéni csúcs), Földesi Léda 8.35-ös (egyéni csúcs), Schofhauser Debóra 8.50-es (egyéni csúcs), míg Kovács Noémi 8.60-as idővel zárt 60 méteren. A 2009-es születésű Pandur Huba 7.74-es eredményt ért el. Ők 200 méteren is rajthoz álltak: Besenyődi (26.59) és Földesi (26.92) egyéni csúccsal, Schofhauser 28.81-gyel, Pandur 25.12-vel végzett. A mezőny tagja volt Orosz Botond is, aki 24.64-es idővel ért célba.

A távfutók közül 800 méteres síkfutásban Kiss és Kubasi mellett Fándly Márk is indult, és egyéni csúcsot (1:52.02) ért el a négykörös távon. Furda Botond 400 méteren volt érdekelt, 54.71-es idővel új egyéni rekordot állított be.