Mikler is védte a Telekom kapuját

2023.03.16. 20:27

Biztosan jutott be a négyes döntőbe a Veszprém

A várakozásoknak megfelelően magabiztosan fektette két vállra vendégét a Telekom Veszprém a kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében csütörtökön, hazai pályán.

A fiatal Mikler Krisztián jól teljesített az első számú csapatban

Fotó: Archív fotó: Pesthy Márton

Telekom Veszprém-Gyöngyös 43-30 (22-14)

Veszprém Aréna, 1000 néző. V.: Fekete, Tóth. Telekom Veszprém: Corrales, Mikler K. (kapusok), Nilsson 3, Elísson 6, Ligetvári 3, Marguc 5 (1), Lauge 1, Strlek 5, Lukács P. 2 (1), Remili 2, Mahé 5 (1), ed-Dera 1, Ilic Z. 2, Pesmalbek 2, Vajlupov 6 (1), Sipos. Edző: Momir Ilics.

Gyöngyös: Tomic 1, Bartucz (kapusok), Nkousa, Potisk 10 (2), Halász L., Jaros 2, Mátyás 2, Varsandán 7, Gábori, Lakosy 3, Schmid, Gerdán, Gyallai, Hamidovic 3, Gráf 1, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.

A sérült Vladimir Cuparát a fiatal Mikler Krisztián helyettesítette a hazai keretben. Az első 10 percben többször vezetett a Gyöngyös, 4-6-ot is mutatott az eredményjelző. A folytatásban egyenlített, majd fordított a Veszprém, de a vendégek még egy ideig jól tartották magukat (22. perc: 14-12). Az olló az első félidő hajrájában kezdett kinyílni, 27. perc: 20-14, a szünetben pedig már nyolc gól volt a különbség.

Fordulás után Corrales sorban védte a lövéséket, 36. perc: 26-16. A spanyolt váltó Mikler Krisztián is hárítani tudott, miközben Pesmalbek 34-20-ra alakította az állást a 44. percben. Az utolsó hazai találatokat Ilic Zorán és Lukács Péter szerezték, a Veszprém könnyedén jutott be a Magyar Kupa négyes döntőbe. Az eseménynek Győr ad majd otthont április elején. A sorozat fináléjában a Telekom mellett a Szeged, a Tatabánya és a Dabas lesz érdekelt.