Kézilabda NB I/B

2023.03.06. 18:01

Háromból egy

Vármegyénk NB I/B-s kézilabdacsapatai közül csak a BFKA-Veszprém tudott nyerni, a BFKA-Balatonfüred és a KK Ajka is négy góllal kapott ki otthon.

Kis Ákos tanítványai alulmaradtak Békésen

Fotó: Pesthy Márton/Napló-archív

Békési FKC–BFKA-Balatonfüred 30-26 (14-13)

Békés, 200 néző. V.: Asztalos, Szalay. BFKA-Balatonfüred: Lovistyek, Hermann Á. (kapusok), Kovács 5 (1), Fadhle 1, Mellák 2, Valler, Vári 5 (2), Klucsik 4, Török-Vida, Bodócs, Hermann H. 2, Tóth A., Tősér, Tóth L. 7, Kathi. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.

Sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a 15. percben Fadhle Helmi góljával kettőre duzzadt a Balaton-partiak előnye (7-9). A 22. minutumban Dávid Márk egalizált, majd a békésiek akarata érvényesült jobban. Pihenőre egygólos hazai vezetéssel mehettek a csapatok (14-13). A második félidőre a békésiek jöttek ki jobban, hamar három-négy gólos előnyre tettek szert, amit végig őriztek, és a füredieknek esélyt sem adtak a felzárkózásra.

BFKA-Veszprém–Ózd 34-19 (14-8)

Veszprém, 60 néző. V.: Fekete, Tóth. BFKA-Veszprém: Mikler, Tóth M. (kapusok), Jajic 6, Horváth 1, Czabula 4 (4), Füry, Varga G, Szabó T. 3, Almásy 4, Janowszky 4 (1), Tóth I. 2, Pintér 2, Végh 1, Bőti 1, Balogh 4, Bene 1. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 1/0.

Erőteljesebben kezdett a Veszprém, a 10. percben 4-1 volt az állás Miklerék javára. Nehezen jött bele a játékba a Borsod vármegyei együttes, nem találták a veszprémi játékra az ellenszert. Félidőre hatgólos hazai előnnyel mehettek a felek (14-8). Fordulást követően a 38. percben Balogh üres kapus találatával módosította 20-10-re az állást. A hátralévő időben a hazaiak nem engedtek ki, és végül nagyarányú győzelmet ünnepelhettek az Ózd ellen.

KK Ajka-Salgótarjáni SKC 25-29 (10-12)

Ajka, 150 néző. V.: Haskó, Natkai. KK Ajka: Oláh, Konyicsák, Baracskai (kapusok), Pointner, Jávor 4, Tóth 1, Gyene 2, Nagy, John, Dobos, Breuer 1, Forgács 2, Ernei 7,Buri,Perczel 1,Bonyhádi. Edző: Tréki Tamás.

Kiállítások: 10, ill. 18 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill 1/0.

A kiesés elől menekülő csapatok mérkőzését a vendégek kezdték jobban, tíz perc után 2-6 állt a táblán. A hazai támadásokba több technikai hiba is becsúszott, sőt az emberelőnyöket sem tudta kihasználni Tréki Tamás csapata, így a vendégek tartották négygólos előnyüket (8-12). A félidő előtt sikerült faragni a hátrányból, de így is az SKC csapata mehetett nyugodtabban a szünetre. A térfélcserét követően az ajkaiak előbb egyenlítettek, majd három góllal megléptek (17-14), de a vendégek zsinórban öt gólt szereztek és visszavették a vezetést (17-19). Ekkor Tréki mester időt kért, megpróbálta rendezni a sorokat, de a rengeteg kihagyott helyzet és büntető megbosszulta magát (22-26). A vendégek kapusa parádésan védett, szinte megbabonázta az ajkai fiúkat, akik nagyobbnál nagyobb lehetőségeket hibáztak el. A hajrában a Salgótarján rutinosan őrizte előnyét, így hatvan perc után boldogan ünnepelték győzelmüket az őket elkísérő szurkolókkal.

A bajnokság állása: 1. Eger 34 pont, …3. BFKA-Veszprém 31, …15. BFKA-Balatonfüred 11, 16. KK Ajka 10.