Derbit nyert a Rátót

2023.03.19. 20:21

Ötször volt eredményes a Tihany vendégként

A Gyulafirátót nyerte a 20. forduló alsóházi derbijét a labdarúgó vármegye I-es bajnokságban. A Balaton-parti csapatok összecsapásán a fürediek voltak a jobbak.

Az Ajka Kristály öt gólos meccset nyert Devecserben

Fotó: Nagy Lajos/Napló

FC Zirc–Tihanyi FC 0-5 (0-2)

Zirc, 80 néző. Jv.: Nedvesi R. FC Zirc: Dobai – Mári (Tehel), Hornyacsek R., Wittmann, Antal, Stupián, Hornyacsek E., Takács, Óvári, Kopházi, Somogyi (Végh).

Tihanyi FC: Ágos – Dévényi, Németh K. (László), Vér (Stáhl), Fehér, Henn (Borbély), Sudár M., Vojnity, Nemes Á., Sudár Á. (Nemes G.), Kovács Á.

Gólszerzők: Stáhl, Borbély, Dévényi, Kovács Á., Henn.

A félidő első fele igazi helyzet nélkül telt el, a Tihany birtokolta többet a labdát. A 25. percben az egyébként is meghatározó játékosait nélkülöző hazai csapat sérülés miatt elvesztette egyik legjobbját, Somogyi Gergőt, amit két gyors tihanyi találat követett. A második játékrész elején két nagy ziccert is rontott a Zirc, ami megbosszulta magát és további három könnyű gólt szereztek a vendégek. Az eredmény kissé túlzó, de teljesen megérdemelt a jó erőkből álló Tihany sikere.

Jók: Kopházi, Antal, ill. Dévényi, Kovács, Németh.

Tudósított: Kottyán Bálint.

Devecser SE–Ajka Kristály 2-3 (0-3)

Devecser. Jv.: Szalai L. Devecser SE: Károlyi – Kiss L. (Burucs), Bukovics, Korpos, Király, Paksai, Sáringer, Móger, Venczel, Keringer, Keller (Ménes). Edző: Cserna Róbert.

Ajka Kristály SE: Bognár – Magyar, Adorján (Ujvári), Gergócs (Szabó Z.), Szabados (Császár), Szabó K., Ambrus, Pápai (Jeney), Kungl, Bakó, Lajtos (Modory).

Gólszerzők: Ménes, Sáringer, ill. Gergócs, Szabó K., Bakó.

Kiállítva: Korpos (75., Devecser SE).

Péti MTE–Úrkút SK 0-3 (0-1)

Pétfürdő. Jv.: Pap E. Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek (Horváth B.), Nagy R., Marton, Simon, Rados, Haász, Tar, Bóka (Horváth P.), Varga B., Ódor. Edző: Nagy Krisztián.

Úrkút SK: Kádár – Lang, Papp A. (Zágor), Horváth Á., Szedlacsek (Barcza), Boromisza (Nagy Á.), Buchwald, Udvardi, Bognár (Kalapács), Kovács G., Király.

Gólszerzők: Zágor, Horváth Á., Szedlacsek.

VBSK–Magyarpolány 2-2 (1-2)

Várpalota. Jv.: Kis-Varga Á. Várpalotai BSK: Kerekes – Szenyéri, Szurok, Daróczi, Mogyorósi (Reznyák), Borbás, Gergely, Kustán, Szántó, Sanda (Magda), Szabó P. (Gerák).

Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Veisz, Döbrösi G., Polt B. (Gubicza), Czepek, Polt P., Talabér (Parrag), Döbrösi M., Kardos, Hardi, Sárkány.

Gólszerzők: Szabó P. (2), ill. Czepek, Kardos.

Szentantalfa NVSE–Sümeg VSE 2-4 (0-2)

Szentantalfa, 180 néző. Jv.: Szabó Z. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Nagy Zs., Molnár K., Szigeti (Bertalan), Molnár B., Szűcs, Csillag, Stadler, Burgyán, Vári Kovács. Edző: Fischer Norbert.

Sümeg VSE: Kovács B. – Varga T. (Horváth A., Bencze), Nimsz, Varga G., Bujtor, Sabjanics, Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan, Görhes A., Görhes T.

Gólszerzők: Molnár B., Szigeti, ill. Szakonyi Stephan, Rédei, Nimsz, Varga G.

Kiváló futballidőben kezdődött a mérkőzés, amely ugyan a hazaiak mezőfölényével indult, egy szabadrúgást követő fejessel a Sümeg szerzett vezetést. Az Antalfa továbbra is játékosabb futballal próbálkozott, de az eredménycentrikus sümegi ívelgetés hozott újabb, rettentően szerencsés gólt. Egy kapunak háttal álló vendégjátékos combjáról pattant a hazai kapuba a labda szögletet követően.

A második játékrészben sem sokat változott a játék képe, jött a vendég ívelés és a gól. Úgy festett, eldőlt a mérkőzés, ám a mindent egy lapra feltevő hazaiak öt perc alatt két kipasszolt akciót követően 3-2-re zárkóztak. A slusszpoén azonban egy újabb érdekes ítéletet követő vendégkontra végén érkezett a 93. percben: 2-4 a vége.

Jók: Nagy, ill. mindenki.

Tudósított: Oláh Gergely.

Gyulafirátót SE–Fűzfői AK 2-0 (1-0)

Gyulafirátót. Jv.: Karsai R. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Solymosi (Farkas M.), Vaczola A., Vaczola M. (Hermann), Beke (Gulyás), Balta G., Varga D., Benedek (Kovács P.), Tímár, Bekker (Sirhán). Edző: Lénárt József.

Fűzfői AK: Király – Kovács L., Tóth K., Horváth A., Molnár K., Nyári, Katus (Schneider), Kuti, Füle (Méhes), Babai (Varga T.), Kakas.

Gólszerző: Bekker (2).

BUSC–Balatonalmádi SE 2-0 (0-0)

Balatonfüred, 250 néző. Jv.: Lovasi I. Balatonfüredi USC: Filipánics – Török, Nagy D. (Drahovszky), Kovács S., Radács, Cser, Takács L. (Kovács K.), Bene, Szente, Benedek (Koltai), Schőnig.

Balatonalmádi SE: Jójárt – Erdősi (Gózon), Sánta K., Szücs, Petróczi, Babos, Bodnár (Bencsik), Hoffer, Kovács K., Jánó (Sánta Sz.), Kovács N. (Hartman).

Gólszerzők: Nagy D., Kovács S.

Ideális labdarúgó időben, kitűnően előkészített játéktéren, élénk érdeklődés mellett került sor a két balatoni szomszédvár rangadójára.
Nagy iramban estek egymásnak a csapatok, de 30 percig nem forogtak veszélyben a kapuk. Akkor Jánó nagy lövését Filipánics bravúrral tolta a léc fölé. Később az előre törő Takács óriási helyzetben a kapu fölé emelt.
Fordulás után sebességet váltott a Füred és 10 perc alatt eldöntötte a bajnoki pontok sorsát. Az 50. percben egy jogosan megítélt 11-esből Kovács S. biztosan lőtt a kapu jobb oldalába. Nem sokkal később Benét rántották le a 16-oson belül a vendégvédők, de Kovács S. ezúttal a kapu fölé lőtte a büntetőt. Az 55. percben egy bal oldalról beívelt szögletet követően  Nagy D. jobbról, kapásból nagy gólt lőtt a léc alá. 2-0. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, de vagy a kapufák, kettőt is lőtt a BUSC, vagy Jójárt kapus akadályozták meg a további helyi gólokat.
Összességében teljesen megérdemelt hazai győzelem született. Fordulás után a jól és gólratörően játszó füredi fiatalok bedarálták a kapura nem sok veszélyt jelentő Almádit.
Jók: Az egész Balatonfüred, ill. Jójárt, Hoffer, Kovács K.
Tudósított: Burka Tibor.