Iszlai volt a nyerőember

2023.05.07. 14:48

A sírból hozta vissza a Veszprém a meccset

Iszlai Bence duplájával gyűjtötte be a bajnoki pontokat a Practical VLS Veszprém vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A bakonyiak két büntetőt is lőhettek a meccsen, az egyikből ritkán látható gól született.

Iszlai Bence (piros mezben jobbra) duplájával fordított a Veszprém a fehérváriak ellen

Fotó: Nagy Lajos/archív

MOL Fehérvár II.-Veszprém 1-2 (1-0)

Székesfehérvár. V.: Maml. MOL Fehérvár II.: Dala – Lencsés (Berelaki, 46.), Shabanov, Hodzic (Husvéth, 63.), Babos, Molnár Cs. (Horváth G., 76.), Tóth T., Urbán, Balogh (Ambach, 63.), Gyenti (Gulyás, 84.), Csepregi. Edző: Imrik László.

Practical VLS Veszprém: Héninger – Zachán, Gulyás, Major, Balázs (Bartusz, 62.), Gálfi, Somogyi, Baldauf (Takács M., 62.), Tóth L. (Iszlai, 28.), Horváth H., Krebsz (Molnár B., 55.). Edző: Pető Tamás.

A 6. percben Balázs indult meg a jobb oldalon, kényszerítőzés után a kapussal került szembe, mellette is el tudta vinni a labdát, de kicsit kisodródva csak a kapufát találta el.

A 12. percben Héninger védett nagyot egy átlövésnél, a szöglet után Lencsés 11 méterről üresen fejelt, a labda a földről pattant a hálóba, 1-0.

A 37. percben Gálfi lőtt szabadrúgást 25 méterről, a játékszer a kapufáról vágódott ki, Balázs belőtte a kipattanót, ám les miatt nem adták meg a találatot.

A második játékrészben meddő mezőnyfölényben játszott a VLS, a jég a 71. percben tört meg. Somogyi ügyesen állt be védője elé, felvágták, a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Iszlai értékesítette a büntetőt, a kapus balra mozdult, a labda a jobb alsóban kötött ki, 1-1.

A folytatásban Horváth bal oldali beadását Molnár üresen fejelte, egy méterrel kapu mellé. A 83. percben Somogyi 10 méterről alig tévesztett célt.

A 87. percben Bartusz lépett ki, bevezette a labdát a 16-oson belülre, ahol szabálytalankodtak ellene. Iszlai ezúttal középre rúgta a labdát, a kapus nem mozdult el, de a labda utat talált centikkel a lába mellett és a hálóban kötött ki, 1-2

Jól harcolt a Fehérvár, amely megnehezítette a Veszprém dolgát, azonban a végére felőrölte ellenfelét a bakonyi csapat.

Már csak két meccsük van hátra a szezonból a veszprémieknek, akik jelenleg két pont előnnyel vezetik a tabellát. A nagy rivális Tatabánya ma 17 órai kezdettel a Zsámbékot fogadja.

Frissítés: Tatabánya-Zsámbék 2-0.

1. TATABÁNYA 36 28 5 3 74- 27  89
2. VESZPRÉM 36 27 7 2 79- 22  88
3. FC NAGYKANIZSA 36 26 3 7 96- 38  81
4. PUSKÁS A. II. 36 20 9 7 76- 33  69
5. ÉRDI VSE 36 20 4 12 54- 31  64
6. III. KER. TVE 36 19 7 10 80- 39  64
7. BICSKEI TC 36 16 9 11 50- 40  57