Véget ért a kézi NB I/B

2023.05.23. 12:03

Elképesztő hajrá a Veszprém-meccsen

Az Ajka és a Balatonfüred is vereséggel zárta a szezont, míg a Veszprém döntetlenre végzett a Szigetszentmiklós ellen a kézilabda NB I/B 30. fordulójában.

Balogh Dávid

Nagyot küzdött a Veszprém, és döntetlenre mentette a találkozót

Fotó: Nagy Lajos/Napló

KK Ajka-Kecskeméti TE 26-34 (11-20)

Ajka, 200 néző. V.: Paska, Vastag. KK Ajka: Baracskai, Konyicsák, Oláh (kapusok), Tóth 5, Gyene, Nagy 2, John 4, Dobos 2, Breuer 4, Forgács 2, Ernei, Zsáki 1, Buri 2, Perczel 2, Bonyhádi 2. Edző:Velky Péter.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/2. ill. 3/3.

A péntek esti összecsapáson a vendégek kezdtek jobban, a nyolcadik percben 3-8-at mutatott az eredményjelző. A hazaiak játékába rengeteg technikai hiba csúszott, amit a vendégek könyörtelenül kihasználtak, és gyors indítások után könnyű gólokat szerezve biztos előnyt szereztek (7-16). Az ajkaiak edzője, Velky Péter a huszadik percben már másodszor kért időt, de ezután sem változott a játék képe, így a vendégek mehettek nyugodtabban a szünetre. A folytatásban összekapta magát a KK Ajka, tíz perc alatt ötgólosra faragta hátrányát, de a vendégek zsinórban három gólt lőttek és visszaállították a különbséget (19-27). A hazai kapuban Baracskai parádézott, ami után ismét közelebb zárkózott a bakonyi csapat, és a hajrá előtt négy gólra csökkentette hátrányát (26-30). A végjátékban már csak a kecskeméti csapat volt eredményes, így a lefújás után ők örülhettek a bajnoki pontoknak.

Salgótarjáni SKC-BFKA-Balatonfüred 41-36 (24-19)

Salgótarján, 200 néző. V.: Sándor, Szabó. BFKA-Balatonfüred: Lovistyek, Hermann Á. (kapusok), Kovács 3, Fadhle 4, Vári 1, Török-Vida, Hermann H. 3, Boldoczki 6, Orbán, Tősér 10, Tóth 3, Határ, Klucsik 3, Jánosi 3. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1.

A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, Csuka és Hajdú volt eredményes a mérkőzés elején, 2-0. Az 5. minutumban Fadhle révén még sikerült egalizálnia a Balaton-partiaknak (5-5), azonban a házigazda újult erőre kapcsolt, és a 9. percre négy góllal húzott el, 9-5. A 15. percre hétgólosra duzzadt a salgótarjáni előny, és a vendégek nem találtak a receptet a salgótarjáni játékra. Félidőben 24-19-et mutatott a tábla. A szünet után a fürediek nem tudták felvenni a ritmust, és hamar tízre emelkedett a különbség (29-19). A hajrára kanyarodva a sereghajtó még valamelyest tudott kozmetikázni az eredményen, de a mérkőzés kimenetele nem volt kérdés.

BFKA-Veszprém-Szigetszentmiklósi KSK 27-27 (13-13)

Veszprém, 80 néző. V.: Gulybán, Juhász. BFKA-Veszprém: Mikler, Reidmar, Tóth M. (kapusok), Jajic, Horváth 2, Czabula 3 (3), Szabó 2, Almásy 4, Janowszky 4 (3), Tóth I. 2, Pintér 3, Végh 4, Bőti 2, Majczán, Balogh 1, Bene. Edző: Dinko Dankovic

Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4.

Pontos és kombinatív játékkal rajtolt a Veszprém, tíz perc elteltével 5-1 volt az állás. A vendégek a kezdeti sokk után magukhoz tértek, és a 24. percben ki is egyenlítettek. Az első játékrész fennmaradó idejében kemény csata zajlott a pályán, de egyik fél sem tudott előnyt kiharcolni a szünetre. Félidőben 13-13 volt az állás. A pihenőt követően a vendégek vették át az irányítást, és 3-4 góllal el is húztak a bakonyiaktól. Az 53. percben 21-26-ra vezetett a Szigetszentmiklós, de egy elképesztő hajrával öt perccel később már egalizált a Veszprém (27-27). Az utolsó lehetőségeiből próbálta megnyerni a meccset a vendég alakulat, de Tóth Mihály elképesztő formában védett.

A bajnokság végeredménye: 1. Eger 51 pont, 2. PLER-Budapest 48, 3. Agrofeed ETO UNI Győr 45, 4. BFKA-Veszprém 42, ...13. KK Ajka 19. ...16. BFKA-Balatonfüred 15.