5000 méteres síkfutás

2023.08.24. 20:12

Kovács Ferenc Soma az idei szezonban a legjobb eredményét érte el, de nem jutott tovább az atlétikai vb-n

A férfi 5000 méter síkfutás második selejtezőjében állt rajthoz az SVSE sportolója a budapesti atlétikai világbajnokságon.

Kovács Ferenc Soma vastapsot kapott a nézőtérről

Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI

Jól rajtolt Tóthné Stupián Anikó tanítványa, és sokáig a mezőny felében volt látható, azonban a harmadik kilométerhez közeledve elkezdett leszakadni a társaitól. A Harvard egyetemre készülő 19 éves futó végül a 21. helyen ért be, 14.11:99-cel, ami az idei legjobb idejének bizonyult. A futamot a guatemalai Luis Grijalva nyerte meg.

Kovács Ferenc Soma pár hete bronzérmet nyert az U20-as Eb-n 3000 méteres síkfutásban.