Kézilabda NB I/B

2023.10.10. 12:26

A két Veszprém győzött

A Fejér-B.Á.L. korosztályos csapata otthon, a BFKA pedig idegenben gyűjtötte be a bajnoki pontokat. Az Ajka nagyot küzdött, végül nem járt sikerrel Kecskeméten a kézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján.

Hét góllal volt jobb a Fejér-B.Á.L. Veszprém U21

Fotó: Nagy Lajos/Napló

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – ÓAM-Ózdi KC 26-19 (9-8)

Veszprém, 120 néző. V.: Csányi, Tóth.

Veszprém: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Éles 2, Csizmadia 2, Farkas 6 (2), Fercsik 6, Gulyás 1, Szucsik, Fazekas 2, Ruzsányi 1, Majczán 2, Rubos, Török-Vida, Szatmári B. 3, Szatmári S. 1, Ihász. Edző: Kovács György.

Ózd: Nagy, Konyicsák, Moscoso (kapusok), Kovácsevics 3, Rozner 4 (1), Csépányi 1, Péter 1, Bárdos, Skoda 1, Kecskés 2 (2), Zelei 4, Tóth I. 1, Tóth M. 2, Kiss. Edző: Kocsis Csaba.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3.

Az első játékrészben egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni a másikkal szemben, és egy gólos veszprémi vezetéssel mehettek pihenőre a felek. Fordulás után Kovács György csapata újult erőre kapcsolt, és hamar meglépett öt góllal (15-10). Az ózdiak nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal, és végül a bakonyiak hét gólos sikert arattak.

Ceglédi KK–BFKA Veszprém U21 32-34 (13-17)

Cegléd, 550 néző. V.: Rontó, Szanyi

Cegléd: Tamási, Berki, Aleksza (kapusok), Pásztor 6 (2), Juhász 5, Markovics 4, Panghy, Kállai 2, Ág 2, Nagy, Spekhardt 5, Farkas, Teleki 3, Határ 5, Seres. Edző: Nagy Károly

Veszprém: Tóth, Győri, Reidmar (kapusok), Décsi, Jajic 1, Czabula 2 (1), Füry, Szabó 3, Janowszky 7, Hoffmann, Végh 1, Bőti 1, Balogh 5, Bene 1, Barna 12 (3), Sisa 1. Edző: Dinko Dankovic

Kiállítások: 12, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.

Fantasztikusan rajtolt a BFKA, a 7. minutumban 0-6 szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak trénere időkéréssel reagált csapata játékára. A folytatásban összeszedettebben játszott a Cegléd, és a félidőre felzárkózott négy gólra (13-17). A második játékrészben többször is felzárkózott a hazai csapat egy gólra, azonban a veszprémiek okosan játszottak az előnnyel, és végül meg is szerezték a bajnoki pontokat.

Kecskemét-KK Ajka 30-28 (13-13)

Kecskemét, 300 néző. V.: Asztalos, Szalay.

Kecskemét: Szikora, Markóczy (kapusok), Horváth A., Bodnár, Tóth, Vincze, Csuzi, Papp, Horváth B., Szeverényi, Forgács, Paizs, Kaposvári, Lukács, Gárgyán, Hunyadi. Edző: Tóth Norbert.

Ajka: Tatai, Baracskai (kapusok), Kovács 2, Jávor 2, Tóth 5, Gyene 7, Nagy 1, John 3, Dobos 2, Forgács, Zsáki 1, Horváth 3, Perczel 2. Edző: Velky Péter.

A hazaiak kezdték jobban és lendületesebben a mérkőzést, rendre 2-3 góllal az ajkaiak előtt jártak (7-5). A félidő közepén már néggyel is vezettek a vendéglátók, amikor Tatai védéseinek is köszönhetően az ajkaiak 5-1-es szériát produkálva kiegyenlítették az állást (10-10). Ezt követően felváltva potyogtak a gólok, így a szünetben 13-13 szerepelt az eredményjelzőn. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, tíz perc után két gólos előnyt szereztek, de az emberelőnybe kerülő kecskemétiek megfordították az állást (45. perc, 21-19). Az ajkaiaknak újra sikerült egalizálni az eredményt, de a nagy akarattal és lelkesedéssel játszó KTE egy-két gólos vezetése állandósult (25-23). Velky edző időkérése után a vendégek nagy hajrát nyitottak, Gyene révén 29-28-ra felzárkóztak, de a vége előtt a hazaiak még büntetőhöz jutottak, amit értékesítettek és szertefoszlottak az ajkai remények.