Kézilabda NB I/B

2023.10.24. 11:41

A Veszprém itt tartotta a pontokat a Debrecennel szemben

A Fejér-B.Á.L. Veszprém U21-es alakulata mellett a KK Ajka vette sikerrel az akadályt a kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában. A BFKA Veszprém korosztályos csapata egy góllal maradt alul Békésen.

A Fejér-B.Á.L. Veszprém hazai pályán aratott sikert

Fotó: Nagy Lajos

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – DEAC 28-27 (16-13)
Veszprém, 120 néző. V.: Fekete, Hajdu.
Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, Kaiser (kapusok), Csizmadia, Éles 6, Farkas 4 (1), Fercsik 5, Gulyás 2, Szucsik, Fazekas 2, Ruzsányi 2, Besenyei, Majczán 3, Rubos 3, Török-Vida 1, Szatmári B., Szatmári S. Edző: Kovács György
DEAC: Boros, Maródi (kapusok), Mucza, Kiss R. 8, Bakó, Fülöp 1, Illés 5 (5), Kathi 1, Almásy 1, Kiss A. 1, Pethő 6, Dobos 1, István 3, Kerezsi, Tóth. Edző: Medgyessy Sándor
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5.

Sokáig lépésről lépésre haladtak a csapatok, majd a 12. percben a hazaiak megléptek Éles Zsombor találatával 7-4-re. A vendégek nem illetődtek meg, és először ledolgozták a hátrányukat, majd átvették a vezetést (8-9). A hazaiak hamar reagáltak, és átvették a kezdeményezést. 24. perc, 13-10. Az első játékrész utolsó perceiben okosan őrizte az előnyét a Fejér-B.Á.L., és félidőre három gólos előnnyel mehettek, 16-13. A pihenőt követően sem változott túlságosan a játék képe, továbbra is vezetett a Veszprém. A hajrára a DEAC összekapta magát, és az 55. percben egyenlített, azonban a nyomást jól bírták a hazaiak, és végül egy góllal tudtak nyerni.

Békési FKC–BFKA Veszprém U21 24-23 (12-12)
Békés, 200 néző. V.: Csányi, Tóth
Békés: Takács, Kiss O. (kapusok), Novák, Balogh B., Kovács Sz., Sütő, Haszilló, Fedor 1, Varsandán Á. 3, Árpási, Mezei 3 (2), Horváth L. 6, Dávid 3, Laufer 1, Kepess 7. Edző: Padla József
Veszprém: Tóth, Győri, Reidmar (kapusok), Jajic 2, Czabula 2, Füry, Szabó, Janowszky 2, Hoffmann 3, Végh 1, Bőti, Balogh 2, Bene 2, Viski 2, Barna 7 (1), Sisa. Edző: Dinko Dankovic
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.

Dinko Dankovic tanítványai remekül rajtoltak, a 4. percben 0-3 szerepelt az eredményjelzőn. A folytatásban felzárkóztak a hazaiak, és komoly csata volt a pályán. 15. perc, 6-6. Az első félidő végén ugyan sikeresen megléptek a vendégek két góllal, de a békésiek hamar egalizáltak. Szünetre 12-12-vel mehettek a felek. A második játékrészben feljavult a békésiek játéka, és végig kontrollálták a találkozót. A veszprémi csapat ugyan közel került a pontszerzéshez, de egy utolsó másodperces találattal végül kikaptak Békésen.

Tatai AC-KK Ajka 23-33 (12-17)

Tata, 150 néző. V.: Dulai, Pisák.

Tatai AC: Hajós, Hermann (kapusok), Schekk, Sárosi, Vass, Körtélyesi, Valler, Tass, Krancz, Kiss, Klucsik, Molnár, Kreisz, Zatureczki, Kretz, Gajdos. Edző: Sibalin Jakab.

KK Ajka: Tatai, Baracskai (kapusok), Goda, Jávor 8, Tóth, Kovács, Gyene 2, Nagy 2, John 4, Dobos 1, Forgács, Ernei 3, Horváth 8, Perczel 5. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. -/-.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Tatai védéseinek és Horváth góljainak köszönhetően a félidő közepén már 6-10 szerepelt a táblán. A hazaiak időkéréssel próbálkoztak, de ez sem zavarta meg a vendégeket, akik Jávor vezérletével tartották biztos előnyüket (11-15), majd a szünetre már öt gólos lett a különbség a két csapat között. A térfélcserét követően a hazaiak megpróbáltak közelebb zárkózni, de a fegyelmezetten játszó bakonyiak ezt megakadályozták, sőt fokozatosan növelték az előnyt (18-26). A tataiak védekezést váltottak, de ez sem zavarta meg Velky legénységét, akik jól reagálták le a hazai változtatásokat (20-30). A végjátékban már igazi örömjátékot produkált az Ajka, és szép gólokkal örvendeztették meg a szurkolóikat.