Kézilabda NB I/B

2023.12.11. 10:01

Megizzadt a sikerért a Veszprém

A kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában a BFKA Veszprém U21-es alakulata Debrecenből hozta el a bajnoki pontokat. A Fejér B.Á.L. korosztályos együttese a Kecskeméttől, az Ajka pedig a Szegedtől kapott ki.

A BFKA-Veszprém nyert idegenben

Fotó: Nagy Lajos/Napló-archív

DEAC–BFKA-Veszprém U21 28-30 (16-16)

Debrecen, 200 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel.

DEAC: Boros, Maródi (kapusok), Hornyák 1, Mucza, Kiss R. 7, Mórucz, Fülöp, Illés 5 (1), Almásy 1, Kiss A. 7 (3), Pethő 1, Kerezsi, Dobos, Tóth M. 3, István 3. Edző: Medgyessy Sándor.

BFKA Veszprém U21: Tóth M., Győri, Reidmar (kapusok), Jajic 1, Czabula 2, Füry 4, Szabó T., Janowszky 6, Varga, Hoffmann, Bőti 3, Balogh B. 3, Viski, Barna 10 (3), Sisa 1. Edző: Dinko Dankovic.

Kiállítások: -, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Szorosan indult a mérkőzés, és ez is jellemezte a játékot az első félidőben. 15. perc: 9-9. A folytatásban a veszprémiek többször is kétgólos előnyre tettek szert, de a hazaiak rendre feljöttek és egalizáltak. Szünetre 16-16-tal mehettek a felek. A 36. minutumban hárommal lógott meg Dinko Dankovic csapata (17-20), és ezt követően okosan őrizte előnyét a bakonyi együttes. Ugyan egy-egy gólra felzárkózott a Debrecen, de a vendégek rutinosan oldották meg az előttük álló feladatot, és két góllal győztek.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – Kecskemét 26-29 (14-17)

Veszprém, 100 néző. V.: Haskó, Natkai.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, László, Kaiser (kapusok), Csizmadia, Éles Zs. 4 (1), Farkas, Fercsik 5, Gulyás M. 1, Fazekas M. 10 (1), Ruzsányi 1, Majczán 1, Rubos, Török-Vida 3, Szatmári B. 1, Szatmári S., Ihász. Edző: Éles József.

Kecskemét: Sárközy, Szikora, Markóczy (kapusok), Horváth A. 9 (2), Bodnár 8 (1), Tóth B. 3, Vincze, Füzi 2, Papp, Bózsa, Szeverényi 4, Forgács, Paizs, Gárgyán 1, Hunyadi 2. Edző: Tóth Norbert.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3.

Magabiztosan rajtolt a Kecskemét, és az 5. percben 0-3 szerepelt az eredményjelzőn. A folytatásban nem tudott felzárkózni a Veszprém, a két együttes között állandósulni látszott a háromgólos előny. Félidőben 14-17 szerepelt az eredményjelzőn. A második játékrészben Szatmári kapott piros lapot hazai oldalon, majd öttel lépett meg a Kecskemét (14-19). A hajrára szépen visszajött a találkozóra a bakonyi csapat, az 53. percben egalizáltak Éles Józsefék (25-25), azonban a végjátékot a kecskemétiek abszolválták.

Pick Szeged U21-KK Ajka 36-29 (19-14)

Szeged, 150 néző. V.: Nagy, Túróczy.

Pick Szeged U21: Radvánszki, Koncz, Fazekas (kapusok), Gazsó 1, Losonczy 2, Varga 8 (1), Kucsera, Pintér 6, Fekete 4, Járó, Rea 3, Balogh 1, Tisza 3, Hegedűs 4, Furka, Szűcs 4. Edző: Szabó Levente.

KK Ajka: Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Pernesz, Jávor 9, Tóth 1, Kovács, Gyene 1, Nagy, John 4, Dobos 6, Breuer 4, Ernei, Horváth 3, Perczel 1. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, hét perc után 2-5 szerepelt az eredményjelző táblán. A szegediek hamar reagáltak, és a félidő közepére átvették a vezetést (10-8). Ekkor a vendégek edzője, Velky Péter időt kért, de ez sem zökkentette ki a hazaiakat a játék ritmusából, sőt, húsz perc után már ötgólos lett a különbség (14-9). Az ajkaiak Jávor góljaival próbáltak lépést tartani a szegediekkel, de nem tudtak közelebb kerülni, így a vendéglátók mehettek nyugodtabban a szünetre. Térfélcserét követően tovább növelte előnyét a Pick, amikor is az ajkaiak ismét időt kértek (24-18). A pillanatnyi szünet sem zavarta meg a hazai csapatot, akik tíz perccel a vége előtt tetemes előnyre tettek szert (31-23). Az utolsó percekben az ajkaiak még próbáltak kozmetikázni az eredményen, de a hazai győzelem nem forgott veszélyben.