Mezei futás

2023.12.06. 11:02

SVSE: három bajnoki cím

Elérkeztünk a Mezei Futó Magyar Liga utolsó fordulójához, ahol az időjárás is már a téli arcát mutatta. A veszprémi csapat három bajnoki címet szerzett. A Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái közül a Szombathelyen megrendezett versenyen U14-es kategóriában Kingl Marcell László, az U16-osoknál Szirbek Titusz, az U18-asoknál Derdák Sára nem talált legyőzőre.

Veol.hu

Szombathely adott otthont a sorozat utolsó versenyének

Forrás: SVSE

A legkisebb, újonc korosztályban a fiúk három kilométeren álltak rajthoz. Kingl Marcel az elmúlt két fordulót is magabiztosan nyerte, ez nem volt másképpen a mostanin sem. A dobogó harmadik fokára Dénes Mátyás állhatott, aki 11:31-es időeredménnyel ért a célba. Fazekas Milos 12:03-mal zárt, Horváth-Buday Bulcsú 12:12-vel. A serdülő lányoknál Meilinger Vivien 3 kilométeren a hetedik helyet szerezte meg 11:57-tel.

A serdülő fiúk négy kilométeres versenyében Szirbek Titusz 13:13-mal lett az első, Sinka Dániel 14:05-tel, Horváth-Buday Bendegúz 15:12-vel, Gaál Kolos 15:15-tel ért a célba. Ezen a távon az U18-as nők között Derdák Sára szerezte meg ismét az első helyezést 15:03-as idővel.

Az U18-as férfiak mezőnyében (5 km) Furda Botond (17:09), Kovács Botond (17:23) és Babics Marcell (17:32) állt a rajthoz.

Az U20-as és felnőtt férfiak zárták a napot a hat kilométeres versenytávval. Szögi István Dániel ért be ezüstérmes pozícióban, 18:18-as időeredménnyel, Szirbek Albert 19:50-nel korosztályának bronzérmese lett, Nick Márton pedig 20:06-tal zárt.