Az idei első hazai bajnoki

2024.01.14. 11:10

Régi rivális látogat Veszprémbe

A DEAC lesz a vendég az év első hazai futsal bajnoki mérkőzésén hétfőn a Március 15. úti sportcsarnokban.

A veszprémiek remekül szerepelnek hazai környezetben

Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

Az 1. Futsal Club Veszprém a tabella harmadik helyéről várja az összecsapást, a régi nagy rivális debreceniek jelenleg csak a nyolcadikok, és a felsőházba kerülésért folytatnak nagy küzdelmet.

A bakonyi csapat már két találkozón is túl van a 2024-es évben, Fehér Zsolt tanítványai a Magyar Kupában könnyedén jutottak tovább a harmadosztályú Hidegkúti SC-vel szemben, a Haladás otthonában vívott, a múlt év végéről elhalasztott bajnokin (csütörtökön) viszont simán alulmaradtak.

A pénteken Pécsen szereplő Berettyóújfalu győzni tudott, így megelőzte a Veszprémet a második helyen. Az alapszakaszból még négy kör van hátra.

Az 1. FCV ebben az idényben veretlen hazai környezetben, két döntetlen mellett hét siker a mérlege. Az átalakított DEAC hullámzóan szerepel, különösen vendégként, idegenben csupán kétszer tudott nyerni ebben az idényben. Otthon azért gyűjtögette a pontokat, október közepén például a Veszprémet is két vállra fektette (4-1). A Magyar Kupa második fordulóját a debreceniek is sikerrel vették.

A hétfői bajnoki 18.30-kor kezdődik a Március 15. úti sportcsarnokban.

A bajnokság állása: 1. Haladás VSE (17 meccs után) 48 pont, 2. Berettyóújfalu (18) 39, 3. Veszprém (18) 38, 4. Nyíregyháza (18) 35, 5. Kecskemét (18) 35, 6. Nyírbátor (19) 25, 7. Aramis (18) 23, 8. DEAC (18) 23, 9. Újpest (18) 21, 10. PTE-PEAC (19) 12, 11. Maglód (18) 11, 12. Magyar Futsal Akadémia (19) 4.