Fiatalok versenyeztek

2024.02.12. 09:03

Pozsonyi csúcsok az SVSE-atlétáktól

A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) 12 atlétával képviseltette magát a pozsonyi fedettpályás bajnokságon.

A veszprémi fiatalok remekül helytálltak a szlovákiai megmérettetésen

Forrás: SVSE

Fotó: SVSE

A sprinterek nyitották a sporteseményt, Felber Farkas és Kovács Zoé 60 méteres gátfutásban indultak, míg Schofhauser Debóra 60 méteres síkfutásban állt rajtvonalhoz. Farkas a junior korosztályban az előfutamot (7.87) és a döntőt (7.83) is egyéni csúccsal nyerte. Zoé a serdülők között 10.62-es eredményt ért el. Debóra 8.17-es időeredménnyel jutott a döntőbe, ahol 8.26-al zárt, szintén egyéni rekorddal.

A nap leghosszabb versenyszámában, 1000 méteres síkfutásban volt érdekelt Meilinger Vivien, Simon-Varga Fanni, Szirbek Titusz és Sinka Dániel. A lányoknál Vivien 3:21.36-al ért célba összesítésben a negyedik pozícióban, Fanni pedig 3:27.75-ös eredményt ért el. A fiúknál Sinka Dániel óriási lendületet vett az utolsó két körben és 2:49.58-al nyerte a futamát, míg Titusz 2:39.26-al szerzett új egyéni csúcsot a második helyen.

A nap végén a 300 méteres síkfutóké volt a főszerep. A lányoknál és a fiúknál is 3-3 veszprémi küzdött az ellenfelekkel és az órával. Felber Kata Zselyke 42.54-el végzett a negyedik helyen, Ádám Hanna hatodikként ért célba 42.66-al, Kovács Zoé pedig 47.63-as idővel haladt át a célvonalon. Balogh Hunor 38.58-al, Nyemcsok Noel 40.69-el, Szabó Regő 46.58-al fejezték be a versenyt.