Kézilabda NB I.

2024.02.24. 19:22

Véget ért a fürediek sikersorozata

Három győztes bajnoki mérkőzést követően maradt alul a Balatonfüredi KSE a kézilabda NB I-ben.

Szűcs Bence jó teljesítménye kevés volt Budakalászon

Fotó: Fülöp Ildikó/archív

Budakalász-BKSE 27-21 (16-12)

Budakalász, 250 néző. V.: Bíró, Kiss. CYEB-Budakalász: Tóth M., Váczi 1 (kapusok), Kovács D. 4, Tyiskov 2, Mikhalin 3, Varga M. 1, Ranisavljevic, Vrhovina, Kiss B. 1, Halász, Varjú 4, Szakács, Juric-Grgic 8 (3), Sinkovits 3, Berényi, Dávid. Edző: Csoknyai István.

Balatonfüredi KSE: Andó, Bősz (kapusok), Kemény, Szretenovics 4, Varga M. 1, Szmetán M. 1, Németh B., Szöllősi B. 3, Sikosek Pelko 1, Dénes, Kljun 1, Malinovic 1, Hornyák P. 3 (3), Szűcs B. 6. Edző: György László.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3.

Két 16 pontos csapat csapott egymással össze az NB I-es rangadón, amelyet a hazaiak kezdtek jobban, 6. perc: 3-1. A 13. percben már öttel vezetett a Budakalász, 7-2, a füredieknek sem védekezésben, sem támadásban nem ment a játék. Váczi remekül védett, s bár BKSE a folytatásban eredményesebben kézilabdázott, a házigazda jól gazdálkodott előnyével, 26. perc: 15-10.

A második játékrész elején Szűcs Bence duplájával kettőre csökkentette hátrányát a Balaton-parti együttes, majd nem sokkal később egyenlítés közelbe ért a Füred, 42. perc: 18-17. Válaszolt a Budakalász, majd percekig nem esett újabb gól, sajnos a vendégek hetest is hibáztak. Hiába talált a kapuba Szűcs ismét, az 50. percben néggyel vezetett a házigazda, 22-18. A fürediekben már nem maradt erő az újabb visszakapaszkodásba, a csapat elszenvedte idei első bajnoki vereségét ebben a naptári évben.