Kézilabda NB I/B

2024.05.21. 12:39

A veszprémi csapatok nyertek

A Veszprém Handball Academy U21 kilenccel, a Fejér-B.Á.L. korosztályos csapata pedig nyolc góllal nyert a kézilabda-bajnokság harmadik vonalának 29. játéknapján. A KK Ajka szoros meccsen kapott ki a Szegedtől.

Veszprém Handball Academy U21–DEAC 39-30 (20-16)

Veszprém, 100 néző. V.: Bátori, Szécsi.

Veszprém: Tóth 1, Győri 1, Reidmar 1 (kapusok), Jajic 8, Czabula, Füry 3, Szabó 4, Janowszky 1, Hoffmann 3, Bőti 2, Balogh 6, Bene 2, Viski, Barna 6, Apró 1, Sisa. Edző: Szobol Zsolt.

DEAC: Boros, Maródi (kapusok), Hornyák 1, Kiss R. 2, Mórucz, Fülöp, Kiss B., Illés 2, Almásy 6, Szolnoki, Kiss A. 8 (2), Pethő 4, Kerezsi 1, Portik 1, Dobos 5. Edző: Medgyessy Sándor.

Kiállítások: 12, ill. 4 perc.

Hétméteresek: -/-, ill. 5/2.

Remekül kezdte a találkozót a Veszprém Handball Academy. Balogh Botondék a 12. percben már öt góllal vezettek a hajdúságiak ellen (10-5). Ezt követően Medgyessy Sándor időkéréssel próbálta meg felrázni a csapatát, ami jól is sült el, és felzárkóztak egy találatra (10-9). Szoros percek következtek, de a játékrész végén megerősítette előnyét Szobol Zsolt alakulata. A második félidőben aztán kinyílt az olló, és a veszprémiek lendületesen és taktikusan lejátszották ellenfelüket a pályáról.

Hazai pályán nyert a Veszprém Handball Academy U21
Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

Kecskemét – Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 29-37 (13-18)

Kecskemét, 100 néző. V: Barna, Kovács.

Kecskemét: Sárközi, Kucsera, Molnár (kapusok), Horváth 7, Tóth 7 (2), Csuzi 3, Francia 2, Bózsa 3, Dörmő 1, Forgács 3, Fodor 1, Deák. Edző: Tóth Norbert.

Veszprém: László, Kaiser 1 (kapusok), Fink 2, Racskó 3 (1), Fercsik 3, Gulyás 2, Szucsik 7 (1), Ruzsányi 4, Poharánszki 3, Szabadi 3, Balogh, Majczán 3, Patonai 2, Rubos 2, Török-Vida 1, Szatmári 1. Edző: Kovács György.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

A mérkőzés kezdetétől irányított a bakonyi együttes. A 15. percben 7-10 szerepelt az eredményjelzőn. A szünetig érdemben nem tudott változtatni a játékán a Kecskemét. Pihenőt követően is a vendégek akarata érvényesült, és Kovács György tanítványai könnyedén gyűjtötték be a bajnoki pontokat.

KK Ajka - Pick-Szeged U21 26-28(15-15)

Ajka, 200 néző. V.: Fibec, Herbák.

Ajka: Tatai, Baracskai (kapusok), Bodnár 2, Jávor 7, Tóth, Kovács, Gyene 3 (2), Rosta, Nagy, John 7, Dobos, Breuer 7, Forgács, Ernei, Horváth, Perczel. Edző: Velky Péter.

Szeged: Radvánszki, Koncz (kapusok), Németh 1, Gazsó 10 (5), Tusjak, Járó 2, Tokodi, Juhász 2, Balogh 4, Tisza 4, Furka 2, Sajben, Lukács 3, Vidovenyecz, Szűcs. Edző: Szabó Levente.

Kiállítások: 4, ill. -/- perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5.

A középmezőnyhöz tartozó csapatok mérkőzésén tíz percig fej fej mellett haladtak a felek, majd a hét a hat elleni játékot alkalmazó vendégek három góllal megléptek, amikor is Velky Péter időt kért (6-9). A pillanatnyi szünet jót tett a hazai csapatnak, ugyanis Breuer vezérletével kiegyenlítődött az állás. A Tisza-partiak Gazsó góljaival állandósították a vezetésüket, de John révén a szünetre egalizálta az eredményt az ajkai csapat. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni (20-20; 23-23). A végjátékra a szegedi csapat fordult kétgólos előnnyel, de Jávor találatának köszönhetően izgalmasan alakult az utolsó perc. Az ajkaiaknak még volt lehetősége támadni az egyenlítésért, de egy technikai hibát követően a vendégek bebiztosították a győzelmüket.