Atlétika

2024.05.26. 11:42

Kaposváron értek el sikereket az SVSE atlétái

Kaposváron rendezték a 2024-es Váltófutó magyar bajnokságot, ahová a veszprémi Sportolj Velünk SE 40 fős atlétasereggel érkezett. A május 18-án rendezett bajnokságon három bajnoki címet, és öt ezüstérmet szereztek a zöld pólósok.

Veol.hu

A nap első bajnoki címét a legkisebb, U14-es korosztály hozta el a 4x600-as versenyszámban. Fazekas Milos, Dénes Mátyás, Kaszás Zsigmond és Kingl Marcell összeállítású csapat 6:48.23-mal vehette át az aranyérmet, az SVSE B csapata (Keller Márton, Körmendi Kolos, Felber Csaba, Horváth-Buday Bulcsú) 7:45.08-cal zárt.

Érmek sokaságát hozták el a veszprémi sportolók
Fotó: SVSE

Fiú és lány 4x800 méteren ezüstösen csillogott a dobogó az SVSE-nek. Sinka Dániel, Horváth-Buday Bendegúz, Kiss Lukács, Pandur Huba (8:58.60), valamint a Simon-Varga Fanni, Kovács Zoé, Hegyi Flóra és Meilinger Vivien (10:05.50) összeállítású csapat is a második helyen végzett.

Az ezüstöket tovább gyarapították a 4x400 m-es váltók. Az U20-as mezőnyben Béry Bálint, Szirbek Albert, Kiss András és Babics Marcell 3:23.66-tal szerezték meg a második helyet. A nőknél óriási csatában, Felber Kata Zselyke, Badics Helka, Ádám Hanna és Besenyődi Petra 3:50.76-tal értek a célba. A női B váltó (Lengyel Laura, Kiss Zsófia, Gedra Bettina, Schofhauser Debóra) 4:22.67-es időeredményt értek el.

A másik két aranyérmet a 4x800-as nők vehették át. Az U18-as korosztályban Happ Anna, Szekeres Hanna, Vass Boglárka és Zsohár Lúcia Lola (10:04.39), abszolútban Mező Zsófia, Varga Gréta, Nagy Nóra és Derdák Sára (9:18.49).

A 4x1500-asok ezüstérmet szereztek. Szigeti Máté, Kovács Botond, Szirbek Titusz és Furda Botond (U18-as csapat) 17:34.29-cel zárt az országos bajnokságon.