Taekwon-do

2024.05.22. 09:48

Két verseny, huszonhárom érem

Két versenyről összesen 23 éremmel tért haza a Veszprémi Taekwon-do SE csapata.

A közelmúltban két megmérettetést is rendezek az ITF Taekwon-do szakágban, melyekre a Veszprémi Taekwon-do SE versenyzői szép számmal neveztek be.

A legkisebbek Budapesten versenyeztek Fotó: Veszprémi Taekwon-do SE

A hatvani Spirit Open nyílt nemzetközi versenyen hét ország 398 versenyzője összesen 819 nevezéssel indult. A Veszprémi Taekwon-do SE sportolói három arany-, két ezüst- és hat bronzéremmel tértek haza.
Eredmények, Spirit Open: Kovács Gergő formagyakorlat, 1. hely, küzdelem 3. hely.
Győri Gergő, speciáltechnikai törés 1. hely.
Végh Kendra, formagyakorlat 1. hely, küzdelem 3. hely.
Győri Balázs, küzdelem 2. hely.
Meilinger Áron, küzdelem 2. hely.
Gartner Elizabet, küzdelem 3. hely, formagyakorlat 3. hely.
Szabó Ákos, formagyakorlat 3. hely.
Terjéki Levente, küzdelem 3. hely.
Felkészítő edzők: Kerekes Balázs V. Dan, Meilinger László V. Dan, Róka Norbert III. Dan.

Budapesten rendezték meg a III. Zen Power Taekwon-do Kids versenyt, ahol a Veszprémi Taekwon-do SE Báthorys csoportjából 12 gyermek indult és szerzett érmet, egy arany-, nyolc ezüst-, és három bronzérem volt a termés. A 7-9 éves korosztályban Győri Zselyke, Knolmayer Panni, Halik Emese, Kovács Mimi, Czimmermann Vivien és Schalbert Márton kategóriájában második lett, Bors Levente harmadikként végzett.

A 10-12 éves korosztályban Turbók Ádám a dobogó legfelső fokára állhatott. Horváth Sára és Weinper Vince ezüstérmet, Felföldi Liza és Tőkés Bertalan kategóriájukban bronzérmet nyert.

Felkészítő mester: Szalai Renáta IV. Dan.