Kétszer is villant a piros lap

2024.05.12. 19:54

Rangadót veszített Pápán a Veszprém

Elveszítette a III. Ker. TVE elleni derbit a Veszprém vasárnap a labdarúgó NB III-ban. A pápai meccsen a bakonyiak nem tudtak a kapuba találni, a vendégek háromszor is. A bakonyi csapat ezzel lecsúszott a tabella negyedik helyére.

Pető Tamás ezúttal nem lehetett elégedett övéivel

Fotó: Haraszti Gábor/archív

Veszprém-III. Ker. TVE 0-3 (0-2)

Pápa. V.: Molnár A. Veszprém: Kovács M. - Dobsa, Zachán, Kószás (Szabó K., 62.), Molnár B., Major, Volter, Tömösvári (Kun, 36.), Somogyi, Baldauf (Bartusz, 36.), Krebsz (Dömötör, 46.). Edző: Pető Tamás.

III. Ker. TVE: Simon – Hegyi (Kapronczai, 75.), Cseszneki, Erdei, Zámbó (Farkas, 81.), Szalka (Kamarás, 81.), Török, Árva (Bartos, 57.), Buda, Barczi, Kulcsár.

Gólszerző: Hegyi (32.), Zámbó (35.), Szalka (74.).

Kiállítva: Somogyi (90.), Major (91.).

Meddő fölényben játszott a Veszprém, amely az első fél órát követően nem sokkal hátrányba került. Eladták a labdát a hazaiak, majd szabálytalankodtak, Hegyi szabadrúgása pedig megtréfálta Kovács Martint, 32. perc: 0-1.

A 35. percben a jobb oldalon bontották meg a fővárosiak a bakonyi védelmet és a középen érkező Zámbó a védőket megelőzve értékesítette a pontos beadást, 0-2.

A Veszprém igyekezett szépíteni, de nem tudott veszélyesen játszani, Simonnak nem akadt védeni valója. A folytatásban kicsit változott a helyzet, Major és Horváth is helyzetbe került, azonban továbbra sem volt az igazi a bakonyiak játéka.

A 74. percben eldőlt minden, a házigazda eladta a labdát, amellyel Szalka iramodott meg és 25-30 méterről nagy gólt lőtt, 0-3.

A találkozó végén paprikás lett a hangulat, előbb Somogyi jutott a kiállítás sorsára a második sárga kap után, majd Majort küldte le a pályáról a játékvezető.

Kár ezért a vereségért, mert a veszprémiek két nagy riválisa is csak egy pontot szerzett ebben a fordulóban. Így viszont nem csökkent, hanem nőtt a hátrány az éllovas mögött, sőt a III. Ker. és a Bicske is megelőzte a tabellán a bakonyi csapatot.

További eredmények: Sopron-Tatabánya 1-1, ZTE II.-Puskás Akadémia II. 0-5, ETO Akadémia-Gyirmót II. 1-4, Budaörs-Balatonfüredi FC 8-1, Kelen-Csorna 0-1, Komárom-Dorog 1-1, Szombathelyi MÁV Haladás VSE-Bicskei TC 1-1.

Az állás, az élmezőny: 1. Tatabánya 60 pont, 2. III. Ker. TVE 57, 3. Bicske 57, 4. Veszprém 56.