Kézilabda NB I/B

2024.05.14. 12:10

Utolsó másodperces góllal nyertek Élesék

A Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 együttese drámai végjátékot követően győztesként távozhatott a pályáról a Ceglédi KK ellen a kézilabda NB I/B előrehozott játéknapján.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 – Ceglédi KK 28-27 (16-12)

Veszprém, 80 néző. V.: Dulai, Pisák.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21: Nagy-Gáspár, Pintér (kapusok), Fink 1, Fercsik 5, Gulyás 7 (3), Szucsik 3, Ruzsányi 1, Poharánszki, Szabadi, Balogh, Majczán, Patonai 3, Rubos 1, Török-Vida 3, Szatmári 4, Ihász. Edző: Éles József.

Ceglédi KK: Tamási, Berki, Aleksza (kapusok), Pásztor 9 (2), Juhász 1, Markovics 3, Vhrovyna, Panghy 2, Ágh 6 (1), Farkas, Teleki 1, Határ 5. Edző: Nagy Károly.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.

Nagyot hajrázott a Veszprém
 Archív fotó: Nagy Lajos

Szorosan indult a találkozó, majd a játékrész derekán három góllal meglépett a Cegléd (5-8). A folytatásban egyenlített Éles József csapata, (9-9) majd a szünetig négytalálatos előnyre tett szert (16-12). A második félidő nagyját uralta a bakonyi együttes, azonban nagy hajrába kezdtek a vendégek. Az 52. minutumban egalizált a Cegléd Juhász találatával (24-24). A véghajrában izgalmas másodperceket láthatott a veszprémi publikum. Az utolsó percben a ceglédi Határ Péter egyenlített, de a hazaiak révén Gulyás Máté utolsó másodperces találatával megkaparintották a bajnoki pontokat a bakonyiak. A Fejér B.Á.L. Veszprém U21 jelenleg az NB I/B-ben a 14. helyen áll 16 egységgel.