Hírek

2008.08.30. 02:29

Ismerjük meg városunkat!

Veszprém (gju) - A kezdetektől napjainkig öleli fel a megyeszékhely történetét Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó könyve, melyet tegnap mutattak be a Veab-székházban.

Gaál Julianna

A könyv megjelenése alkalmából rendezett konfe- rencia megnyitóbeszédében Debreczenyi János polgármester elmondta, csak úgy szerethetjük városunkat, ha igazán ismerjük, és a város fiatalságát is kötelességünk arra nevelni, hogy szeresse azt a helyet, ahol él. Éppen ezért merült fel az igény arra, hogy a helytörténetet beépítsék az iskolai tantervbe. Hiszen az emberek egyéni sorsa, hite, boldogulási lehetősége teremti meg a hely szellemét, mely döntően befolyásolja a város jövőjét - fűzte hozzá Brányi Mária, a városfejlesztési és környezetvédelmi bizottság elnöke.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!